www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V galerii příbramské nemocnice vystavují klienti denního stacionáře Stéblo

2018-04-18 09:41:29 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Klienti denního stacionáře Stéblo z Borotic vystavovali své obrazy vůbec poprvé v únoru minulého roku v Kulturním domě Dobříš. Od té doby výstava „Necháme to plout s vodou“ zaznamenala nečekaný úspěch na dalších třech místech v rámci Středočeského kraje.

Foto

V galerii příbramské nemocnice vystavují klienti denního stacionáře Stéblo.
(Foto Oblastní nemocnice Příbram)

Prezentace klientských prací v prostorách Oblastní nemocnici Příbram je závěrečným vyvrcholením této putovní výstavy. Svá díla vytvořená na volné téma s využitím speciální techniky tzv. smejváku, představí osm klientů. Výběr prací ukazuje, jak se klienti Stébla s nejednoduchou technikou vypořádali a jak krásné a různorodé obrazy radostně vytvořili.

„Autentické malby dospělých klientů denního stacionáře Stéblo jsou výsledkem pravidelného arteterapeutického setkávání. Nejde však o hodiny výtvarné výchovy, jejímž cílem je směrování výtvarné produkce k nějakému obecně uznávanému standardu. V  případě klientů Stébla jde o zachycení jejich spontánního výtvarného projevu v momentálním citovém rozpoložení,“ říká Magdalena Westman z denního stacionáře Stéblo.

Stéblo je nezisková organizace, která se zaměřuje na pomoc osobám s fyzickým, mentálním, psychickým nebo kombinovaným handicapem. Své služby poskytuje od roku 2005. Hlavním cílem organizace je prostřednictvím vybraných sociálních služeb umožnit osobám s postižením a jejich rodinám vést život, který by co nejvíce odpovídal životu jejich spoluobčanů bez postižení. Najít lidem se speciálními potřebami uplatnění, zapojit je do běžného života a podporovat je v různých aktivitách, aby mohli žít plnohodnotný život jako každý jiný.


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka