www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

V červnu začíná Tanec na konci léta

2019-06-03 08:16:23 | Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©

Letošní divadelní sezónu zakončí Divadlo A. Dvořáka premiérou inscenace Tanec na konci léta. Prostřednictvím vypravěče Michaela, který vzpomíná na své dětství a rodinu, sledujeme osudy pěti osamělých, leč velmi vitálních a statečných sester, jeho maminky a čtyř tet.

Foto

Eliška Nejedlá, Ivana Krmíčková a Helena Lapčíková.
(Foto Divadlo Antonína Dvořáka)

Děj slavné hry nás zavede do malé vesnice chudého kraje Donegalu, na konci léta roku 1936. Jeho očima sledujeme úsměvné a dojemné osudy žen. Jejich život je ovlivňován nejen místem „na konci světa“ a předválečnou dobou, ale i velmi odlišnými povahami každé z nich a událostmi, které příjemně i krutě narušují jejich „obyčejný“ život...

Tanec, který je příznačně obsažen už v názvu hry, prostupuje celým příběhem – ať jako konkrétní fyzický projev, výraz souznění a komunikace, rituál nebo jako symbol svobody a životadárné síly. Hra Tanec na konci léta, jejíž původní název zní Dancing at Lughnasa, proslavila irského autora Briana Friela po celém světě. Svou premiéru měla v roce 1990 v Dublinu. Hned vzápětí byla uvedena v Londýně, kde získala hlavní cenu londýnských kritiků za nejlepší hru roku. V Americe se její inscenace stala nejúspěšnější broadwayskou produkcí sezony a obdržela prestižní ocenění Tony Award.

Podle Frielovy předlohy byl v roce 1998 natočen irsko-britsko-americký stejnojmenný film s Meryl Streepovou v hlavní roli.

První premiérový večer bude ve čtvrtek 6. června, druhý v pátek 7. června. Začátek představení je v 19 hodin.

V nastudovaném divadelním provedení se pod taktovkou režiséra Petra Hrušky můžete těšit na Lukáše Typlta, Helenu Lapčíkovou, Annu Fixovou, Ivanu Krmíčkovou, Elišku Nejedlou, Moniku Timkovou, Jiřího Vojtu a Vladimíra Seniče.

Ivana Krmíčková, Anna Fixová, Vladimír Senič a Monika Timková.
(Foto Divadlo Antonína Dvořáka)


Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka