www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Ustavující zasedání zastupitelstva

2018-11-06 15:48:44 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V pondělí 5. listopadu 2018 se konalo ustavující zasedání zastupitelstva města, při němž složili slib zastupitelé, kteří při říjnových volbách získali důvěru voličů.

Foto

Ustavující zasedání zastupitelstva.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Pozici starosty obhájil na další čtyři roky Jindřich Vařeka, prvním místostarostou byl zvolen Martin Buršík a druhým uvolněným místostarostou je Jan Konvalinka.

Rada města zůstává opět sedmičlenná. Radními se automaticky stávají starosta a místostarostové, dalšími členy jsou: Renáta Vesecká, Svatopluk Chrastina, Petr Rotter a Zorka Brožíková.

Zvolení zastupitelé:
(ANO 2011) Jindřich Vařeka, Petr Rotter, Jan Konvalinka, František Hauser, Zorka Brožíková, Roman Mráz, Tomáš Dvořáček, Marta Frýbertová, Martin Buršík, Milan Hrudka, František Jobek, Jiří Holý, (TOP 09) Václav Švenda, Monika Ciklerová, Marek Školoud, Petr Vácha, Jana Valterová, (Šance pro Příbram) Vladimír Král, Dagmar Říhová, (KSČM) Jiřina Humlová, Jarmila Potůčková, (ODS) Miroslav Peterka, Svatopluk Chrastina, (Příbramáci pro Příbram ) Renáta Vesecká a (Česká pirátská strana) Antonín Schejbal.

První řádné zasedání zastupitelstva města je svoláno na 17. prosince 2018. Jeho začátek bude tradičně v 16 hodin.

Při ustavujícím zasedání byli zároveň jmenováni oddávající. Tuto funkci bude v novém volebním období zastávat 14 zastupitelů: Jindřich Vařeka, Martin Buršík, Jan Konvalinka, František Hauser, Jiřina Humlová, Vladimír Král, Miroslav Peterka, Jarmila Potůčková, Dagmar Říhová, Antonín Schejbal, Marek Školoud, Václav Švenda, Jana Valterová a Roman Mráz.

„Mojí milou povinností je v závěru dnešního ustavujícího jednání zastupitelstva městu Příbram popřát, aby jeho zastupitelé pracovali svědomitě, čestně a pokud to bude situace jenom trochu dovolovat, ve vzájemné shodě. Za sebe bych občanům města rád slíbil, že se budu snažit jednat nestranicky, neboť stále zůstává mým hlubokým přesvědčením, že úplně nakonec může být každému občanovi úplně jedno, zda opravy prosadily pravicové či levicové síly. Složení současného zastupitelstva mě naplňuje optimismem a vírou v to, že zastupitelé města se mohou sice sem tam i poprat, ale pokud se tak stane, vždy půjde o dobro věci, nikoliv o exhibici nebo snad nedobrou vůli, tak jak jsme toho byli svědky mnohokrát v minulosti,“ ukončil ustavující zastupitelstvo starosta Jindřich Vařeka.

Na slova pana starosty navázal také místostarosta Jan Konvalinka. „Jak řekl pan starosta, ono nezáleží na tom, zda dobré nápady přicházejí zleva nebo zprava, je dobré, když se pro město pracuje a město vzkvétá. Přál bych si, aby naše práce byla konstruktivní, aby byla oproštěna od nějakých osobních antipatií nebo politických tlaků.“

„Po svém nástupu jsem začal pracovat na rozpočtu, kdy budu postupně navazovat na práci pana Dvořáka. Za poslední čtyři roky se udělal veliký kus práce, město je dnes ve velmi dobré finanční kondici a věřím, že v tomto duchu budeme pokračovat,“ uvedl po svém nástupu na radnici 1. místostarosta Martin Buršík.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka