www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Únik čpavku na příbramském zimním stadionu by měl být již pod kontrolou - Novelizováno

2018-05-09 10:41:07 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Při běžné revizi čerpadel, při takzvaném "odvětrávání", došlo na příbramském zimním stadionu, a to pravděpodobně vlivem netěsnosti jednoho z ventilů, k úniku čpavku. Strojník stihl, naštěstí bez závažnějších zdravotních následků, prostor opustit. Nyní je celá oblast kolem zimního stadionu uzavřena.

Foto

Únik čpavku na příbramském zimním stadionu by už měl být pod kontrolou.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Novelizováno 19:17 hodin

V nemocnici zůstávají na pozorování dva kuchaři provozovny restaurace na zimním stadionu. Ostatní byli po ošetření již propuštěni nebo byli ošetřeni na místě. Postiženo bylo tedy celkem šest zaměstnanců restaurace, nikoli osm a více, jak některá média uvádějí. Hasiči v restauraci údajně přítomnost čpavku nenaměřili, k události došlo až po jejich odchodu a následném spuštění klimatizace v provozovně. Příčiny události na zimním stadionu jsou pochopitelně v šetření policie.

Novelizováno 18:30 hodin

Kolem 16 hodiny bohužel došlo k další nehodě. V restauraci na zimním stadionu došlo po zapnutí klimatizace k nasátí čpavkových výparů do provozovny. Výpary se do systému dostaly pravděpodobně při odčerpávání čpavkové vody ze strojovny stadionu. Postiženo bylo celkem šest zaměstnanců provozovny, tři z nich byli odvezeni do příbramské nemocnice, další tři lidé byli ošetřeni na místě.
Celá událost se odehrála krátce před třičtvrtě na osm ráno. Pracovník Sportovních zařízení města p. Zdeněk Kálal záchranný systém kontaktoval v 7,44 hodin. Záchranáři na místo přijeli během několika minut. Poté se na scéně se objevili záchranáři v dýchacích přístrojích. Ti nyní pracují uvnitř objektu.

Ještě po osmé byl podle svědků u západní strany stadionu slabě cítit čpavek. V současné době (kolem 10,30 hod.) je již oblast uzavřena a intenzivně zkrápěna vodou, a to ze dvou proudnic. Cílem zkrápění je právě likvidace výparů čpavku, který je ve vodě dobře rozpustný. Čpavek již cítit není.

Na místo postupně najíždějí další vozy s novými zásobami vody. Zásahu se účastní také dobrovolní hasiči, a to i z okolních obcí. Na místě pochopitelně nechybí policie a příbramští strážníci, kteří oblast střeží a regulují provoz automobilů, do oblasti přijíždějících. Pro jistotu je také na místě zdravotnická záchranná služba.

Místo incidentu záhy navštívil také příbramský starosta Jindřich Vařeka a místostarostka Alena Ženíšková. Je zde také vedení SZM a vedoucí odboru životního prostředí města p. Petr Walenka.

Zaměstnanci SZM Příbram, zleva Petra Zelenková, Zdeněk Kálal a vzadu za nimi vedoucí odboru životního prostředí města Příbrami Petr Walenka.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Honza Vloženo: 2018-05-09 18:48:17 IP: 95.120.59.***
Tak bohužel, tady se projevuje stáří celého objektu zimního stadionu. Technika je zkrátka stará, ventily jsou už vychozené. Stokrát se při běžné údržbě nestane nic a po stoprvní je zaděláno na průšvih. Do údržby stadionu, stejně jako bazénu, se podle mého investovalo v průběhu posledních deseti let vždy jen nutné minimum. A bude třeba s tím něco udělat.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka