www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Týral své rodiče

2017-05-16 10:41:09 | PČR, TZ ©

Šestatřicetiletého muže obvinili příbramští kriminalisté ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a týrání svěřené osoby, za což stanovuje trestní zákoník dva roky až osm let pobytu za mřížemi.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Od začátku roku 2014 do letoška týral své rodiče, se kterými bydlel v jednom domě na Příbramsku. Vulgárně jim nadával, ponižoval, vyhrožoval jim ublížením na zdraví, fyzicky je napadal a finančně nepřispíval na chod domácnosti. Poškození se obávali o svůj život i zdraví, a proto omezili pohyb ve vnitřních prostorách obydlí, raději se uzamykali ve svém pokoji. Poslední měsíc téměř nevstupovali do kuchyně a nekonzumovali žádné tepelně upravené jídlo. Veškerému agresivnímu a vulgárnímu jednání byla navíc přítomna nezletilá dcera násilníka, ve které toto chování vyvolávalo pocity strachu, bezmoci a ohrožení.

V březnu bylo obviněnému uloženo předběžné opatření spočívající v zákazu vstupu do společného obydlí a do jeho bezprostředního okolí. Koncem dubna však začal dotyčný přebývat v obytném voze, který umístil na pozemek náležející k nemovitosti, a opakovaně chodil i do vnitřních prostor domu. Nedodržoval tím dané povinnosti a 10. května byl ještě obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.


PČR, TZ ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka