www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Svatohorští gymnazisté si připomněli holocaust

2018-10-24 09:11:03 | Gymnázium pod Svatou Horou, Monika Kalíková ©

Připomenout si památku obětí holokaustu pomohl studentům 2. A Gymnázia pod Svatou Horou projekt Krokus. Nápad, který vznikl v Irsku, se rozšířil do mnoha evropských zemí.

Foto

Svatohorští gymnazisté si připomněli holocaust
(Foto Gymnázium pod Svatou Horou)

Irská nadace pro osvětu o holocaustu, Holocaust Education Trust Ireland (HETI), tak poskytla i naší škole cibulky žlutých krokusů, abychom je mohli zasadit na památku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zahynuly v koncentračních táborech, stejně jako i tisíce dalších dětí, které se staly nevinnými oběťmi nacistických zvěrstev.¨

Krokusy obvykle rozkvétají koncem ledna a začátkem února, tedy v době kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu 27. ledna. Žluté květy připomínají Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit za nacistické nadvlády.

Sázení krokusů předcházela hodina dějepisu, ve které žáci pracovali s pojmem holokaust. Následovalo společné sázení krokusů před budovou školy. Každý přiložil ruku k dílu. Na závěr někteří žáci vyprávěli o osudech svých předků, které souvisely s holocaustem nebo s dějinami druhé světové války.

Rozkvetlé květy snad nejen nám připomenou smutné období evropských dějin. A my tak na oběti nesmyslného režimu nezapomeneme a budeme jejich památku a příběhy předávat budoucím generacím.

Monika Kalíková,
Gymnázium pod Svatou Horou


Gymnázium pod Svatou Horou, Monika Kalíková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka