www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Svatohorské gymnázium hrálo v Blatné

2017-05-09 08:20:32 | Mgr. Tomáš Bílek ©

Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou ve spolupráci s Kiwanis klubem Příbram odehrálo poslední dubnový pátek pro babičky a dědečky z Domova pro seniory v Blatné Hrátky s čertem. Právě zdejší senioři se podílejí na šití a plnění terapeutických panenek pro Kiwanis.

Foto

(Foto Gymnázium pod Svatou Horou)

„Kiwanis panenka,“ říká prezident Kiwanis klubu Příbram Miloslav Hrábák, „je bílá látková loutka, vyrobená z bavlny, naplněná umělou střiží. Je kamarádem, který děti provází po celou dobu léčby. Každý malý pacient si může svou panenku vymalovat podle svého přání, a vyplnit tak dlouhý čas strávený v nemocnici.“

Zde by mohl článek skončit, kdyby to v pátek před představením nevypadalo, že se vůbec hrát nebude. Příčinou byla porucha automobilu s kostýmy, kulisami a technikou, které zůstalo stát se „zavařeným“ motorem asi v půli cesty. Nechyběl tedy adrenalin při překládání materiálu do náhradního auta, či boj s časem, který měli senioři na představení přesně určený.

Nakonec vše dobře dopadlo. Scéna a technika se postavily rekordně rychle, stejně tak rychle se převlékli do kostýmů herci. A hrálo se. Káča se v poslední scéně vrhla na krk Martinu Kabátovi a publikum odměnilo studenty Gymnázia pod Svatou Horou potleskem.

Další představení Hrátek bude součástí Muzejní noci v Hornickém muzeu  20. května v 18.00 hodin a hrát se bude ve strojovně Ševčínského dolu.

Tomáš Bílek
Gymnázium pod Svatou Horou


Mgr. Tomáš Bílek ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka