www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Stromové obrázky v příbramské nemocnici

2019-03-28 07:07:44 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Jaro přivítá Oblastní nemocnice Příbram novou prezentací ve své galerii Gaudii gratia. Už od úterý 26. března se mohou návštěvníci setkat s další letošní výstavou, tentokrát pod názvem Stromové obrázky. V galerii svá díla až do konce června vystaví Petra Palusová, která, jak říká, začala kreslit „až když musela“ při studiu Zahradní a krajinářské architektury.

Foto

Upoutávka, výřez.
(Zdroj foto Oblastní nemocnice Příbram)

Po studiu procházela náročným životním obdobím a právě v této době se při svém kreslení zaměřila na stromy. Obrázky jsou malovány akrylovými barvami zpravidla na plátno. Součástí obrázků jsou plastiky stromů z keramické modelovací hmoty.

Mezi její oblíbená místa, kde čerpá inspiraci, patří les za sanatoriem na Dobříši, anglický park u dobříšského zámku, Střelecký ostrov v Praze a samozřejmě Brdy. Ze všeho nejraději má Petra Palusová buky, platany, když se „svlékají“ z kůry a rozkvetlé sakury. Tím nejoblíbenějším stromem je pro ni ale jasan, schovaný u cesty v polích u Dubna, kde bydlí.

A jaké stromy uvidíme na vystavených obrázcích? Určitě ty z lesa u dobříšského sanatoria, z Irska. Chybět nebude vrba, na kterou se autorka obrázků dívá z okna každý den, ořešák, který je vzpomínkou na babičku a dědu z Jablonné u Příbrami a mnoho dalších.

Přijďte si prohlédnout nevšední krásu stromů a zažít klid i život, který představují. Stromové obrázky tu pro vás jsou po celé jaro v galerii Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram (areál 1, Příbram 1, pavilon C, přízemí).


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka