www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Středočeští radní schválili projekt „Bezpečná škola 2019“, jehož cílem je zvýšit ochranu tzv. měkkých cílů

2018-10-24 09:04:56 | Středočeský kraj, Helena Frintová ©

Projektový záměr „Bezpečná škola 2019“ schválili na svém pondělním jednání středočeští radní. Týká se bezpečnosti škol a školských zařízení zřizovaných Středočeským krajem z pohledu ochrany měkkých cílů.

Foto

Středočeský kraj.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Cílem projektu je zvýšit ochranu tzv. měkkých cílů ve Středočeském kraji, a to především zvýšení míry zabezpečení krajských škol proti závažným útokům a snížení pravděpodobnosti výskytu hrozby útoku ozbrojeného útočníka ve školním prostředí. „Dalším cílem je prověření všech aktuálních bezpečnostních opatření škol a navržení případných opatření k jejich zlepšení. Chceme také pomoci školám, aby zavedly bezpečnostní standardy na úroveň ročního procesního řízení a osvojení si bezpečnostních zásad,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk, CSc. (ANO 2011).

Součástí projektu jsou i vzdělávací aktivity, které naučí pedagogy preventivně vyhledávat rizikové faktory ve škole související s možností útoku ozbrojeného útočníka na školu (například problémový žák či agresivní rodič).

Středočeský kraj se bezpečnosti škol a školských zařízení začal věnovat v roce 2015 po útocích ve Žďáru nad Sázavou (2014) a v Uherském Brodě (2015). Od té doby probíhají odborné semináře a metodická setkání zástupců škol a odborníků na danou problematiku. Projekt „Bezpečná škola 2019“ plynule navazuje na aktivity Středočeského kraje realizované v této oblasti v letech 2015 až 2018, a to především na projekty prevence kriminality „Ozbrojený útočník ve škole“ a „Bezpečná škola 2018.“

Projekt „Bezpečná škola 2019“ je vhodný k podání žádosti v rámci připravovaného dotačního programu MV ČR na ochranu měkkých cílů pro rok 2019, který bude vyhlášen letos v listopadu.


Středočeský kraj, Helena Frintová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka