www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Středočeský kraj přiznal kotlíkové dotace dalším 400 žadatelům

2018-03-13 09:01:39 | Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©

Druhou část poskytnutí finanční dotace na výměnu tepelných zdrojů v rámci II. výzvy Programu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2017-2019“ projednala a schválila v pondělí 12. února 2018 krajská rada. „Dnes jsme uspokojili dalších 400 žadatelů, kteří splnili podmínky vyhlášeného programu. Celkem jim tak bude vyplaceno 43,904 milionu korun,“ sdělil náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011).

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Žádosti o kotlíkové dotace začal kraj přijímat 4. října loňského roku a k pátku 9. března jich registroval celkem 4 519 v úhrnné výši 489,7 milionu korun. „Se zahájením proplácení peněz úspěšným žadatelům, kterým byl radou přiznán finanční příspěvek na výměnu tepelného zdroje, počítáme přibližně v polovině měsíce dubna,“ poznamenal náměstek Gabriel Kovács..

Do celkové částky 502,2 milionu alokované v rámci druhé výzvy kotlíkových dotací však zbývají vyčerpat poslední desítky milionů korun. „Předpokládáme příjem ještě cca 400 žádostí,“ upřesnil náměstek Kovács.

„Občané kraje tak mají stále velkou šanci na získání příspěvku na výměnu tepelného zdroje, kterou stojí za to využít. Na podání žádosti však zbývají již pouze tři a půl měsíce, takže by si měli s podáním žádosti pospíšit,“ upozornila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Žádost lze podat až do 29. 6. 2018 do 14 hodin. Čím dříve ale bude žádost podána, tím roste i šance na brzké získání dotace. Podle kategorie nově pořízeného kotle lze přitom dosáhnout na příspěvek v rozmezí 75 až 127,5 tisíc korun.

Žádosti jsou podávány elektronicky. „Po odeslání žádosti obdrží žadatelé potvrzení o přijetí žádosti, na kterém je jedinečný číselný kód, pořadí žádosti, datum a čas podání včetně základních údajů o žadateli. Podanou žádost elektronickou formou si o den později žadatelé vytisknou a s potřebnými doklady ji musí do 20 pracovních dnů doručit na Krajský úřad Středočeského kraje. Mohou k tomu využít služeb pošty, kurýrů nebo ji doručit osobně,“ připomněl průběh správného podání žádosti náměstek Gabriel Kovács.

Přehled o postupu vyřizování podané žádosti pak žadatelé mohou sledovat on-line prostřednictvím webových stránek krajského úřadu. Pod odkazem: https://www.kr-stredocesky.cz/web/odbor-rizeni-dotacnich-projektu/kotlikove-dotac naleznou přehlednou tabulku podaných žádostí, která monitoruje celý průběh zpracování konkrétní žádosti.

„Žadatelé se nemusí obávat jakéhokoli zneužití osobních dat, neboť v tabulce nejsou a nebudou obsaženy žádné citlivé údaje žadatelů. Tabulka je aktualizována vždy k patnáctému dni každého měsíce. Je to příspěvek pro zvýšení transparentnosti schvalovacího procesu,“ závěrem dodal náměstek Gabriel Kovács.


Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka