www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Srážky se zvěří

2017-09-25 09:02:43 | PČR ©

Od začátku roku do konce srpna evidujeme na Příbramsku 215 nehod se zvěří, je to o 51 srážek více než za stejné období loňského roku. Způsobené škody jsou kolem dvou miliónů korun. Nejčastěji letos vbíhá pod kola srnčí zvěř, a to téměř v polovině případů, následně divoká prasata, poté jelen, daněk, občas zajíc či liška.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

V katastru obce Kosovy Hory se staly během tří dnů dvě nehody s lesní zvěří. Dne 22. září vběhla brzy ráno pod kola projíždějícího auta srnka a zanechala na něm škodu ve výši 20 tisíc korun. Dne 24. září došlo k havárii se srnou na silnici I/18, tentokrát v nočních hodinách. Škoda činila 30 tisíc korun.

Jak srážkám se zvěří předejít anebo alespoň zmírnit jejich následky? Řidič by se měl plně věnovat řízení a neustále být obezřetný. Nejlepším preventivním opatřením je nízká rychlost jízdy, pak je prostor pro včasnou reakci. Pokud motorista spatří zvěř včas, je nutné sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem více nebezpečný, hrozí např. přejetí do protisměru a čelní náraz do protijedoucího auta nebo náraz do stromu u silnice.


PČR ©


REKLAMA

Šance pro Příbram

REKLAMA

ČSSD

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka