www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Soutěž o titul Stavba roku Středočeského kraje 2018 je vyhlášena

2018-03-21 09:52:12 | Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©

Soutěž o titul stavba roku Středočeského kraje 2018 se opět rozbíhá. Vypisovatelé 5. ročníku této přehlídkové soutěže Středočeský kraj, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Obec architektů a Hospodářská komora SČK oznámili ve středu 21. března 2018, že Rada přehlídky schválila soutěžní podmínky pro rok 2018 a vyhlásila soutěž.

Foto

Centrum Černošice.
(Foto www.stavbaroku.cz)

Do soutěže je možné přihlásit všechny druhy dokončených staveb - od inženýrských přes pozemní stavby, ale i úpravy veřejných prostorů nebo úpravy zeleně. Rozhodující není velikost stavby ani fakt, zda jde o novostavbu nebo rekonstrukci.

Přihlášky soutěžících staveb musí být doručeny do 15. června na adresu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. „Může je podat projektant, investor nebo dodavatel dané stavby, případně všichni tři partneři společně. V průběhu července navštíví všechny přihlášené stavby odborná porota, která z nich nominuje stavby na udělení jednotlivých ocenění,“ upřesnila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Z nich bude posléze vybrána stavba, která získá Titul stavba roku Středočeského kraje 2018 a stavba která získá cenu hejtmanky Středočeského kraje.

Dalších až 10 zvláštních cen může být rozděleno mezi přihlášené účastníky soutěže. Svou cenu udělí i veřejnost hlasováním o nejlepší stavbu na internetových stránkách. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 25. září 2018 ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně.

Soutěžní podmínky a přihlášková dokumentace jsou ke stažení na www.stavbaroku.cz. Zde si je možné též prohlédnout vítězné stavby z minulých ročníků. Připomeňme například loňský Titul stavba ruku Středočeského kraje 2017, který získala stavba Panorama Golf Resort v Kácově a loňskou cenu hejtmanky Středočeského kraje, kterou se pyšní Gymnázium Jana Palacha v Mělníku - výstavba tělocvičny.

Architekt Jan Fibiger, předseda Rady programu soutěže, v této souvislosti informoval, že oceněné stavby jsou každoročně prezentovány v rámci expozic řady stavebních veletrhů. Soutěž je doprovázena katalogem, který dokumentuje všechny zúčastněné soutěžící a všechny stavby jsou k prohlédnutí na webových stránkách www.stavbaroku.cz.

Organizátoři soutěžní přehlídky rovněž přivítají náměty od organizací i občanů na zajímavé stavby, které vznikly v poslední době v jejich okolí, tak aby mohli jejich tvůrce k účasti v soutěži přímo oslovit a vyzvat.


Středočeský kraj, H. Frintová a N. Lenertová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka