www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Snažil se hlídce ujet a pak schovat

2018-03-06 09:44:17 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Dopravní policisté prováděli v neděli 4. března ráno silniční kontrolu na Dobříšsku. V obci Rosovice zpozorovali v protisměru vozidlo značky Peugeot, které řídil 34letý muž. Ten po spatření policejního auta okamžitě zvýšil rychlost jízdy.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Hlídka se se služebním vozem otočila, zapnula maják a začala jej pronásledovat. Díky místní znalosti mu příslušníci policie nadjeli jinou ulicí. Muž zde zastavil u jednoho domu, od automobilu utekl a snažil se schovat za zdí u vjezdových vrat. Policisté ho ale nalezli.

Následně se při jeho kontrole ukázalo, že má platný zákaz řízení až do roku 2019. Navíc měl pozitivní test na drogy, konkrétně na metamfetamin. Nakonec přiznal užití pervitinu předchozího večera. Nyní se bude zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který stanovuje trestní zákoník až dva roky odnětí svobody.

Během dopoledne zastavili dopravní policisté další dva řidiče pod vlivem, tentokrát alkoholu. V Příbramské ulici v obci Dobříš kontrolovali 51letého motoristu, v dechu měl 0,5 promile. Ulicí Na Čihadlech pak projížděl 29letý muž. Na displeji přístroje se při dechové zkoušce objevila hodnota 0,38 promile. V tomto případě řidiči nemohl být na místě zadržen řidičský průkaz, protože ho neměl ani u sebe. Další jízda byla oběma šoférům zakázána.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka