www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Přijďte se do OC Skalka připravit na Velikonoce, uplést si pomlázku a namalovat kraslici

2019-04-16 08:29:01 | Cowárna ©

V „předvelikonoční“ středu a čtvrtek se můžete v OC Skalka těšit na velikonoční tvoření. V rámci programu obchodního centra se chystá pletení pomlázek a malování kraslic.

Foto

(Zdroj foto Cowárna)

Pokud se ve středu 17. nebo ve čtvrtek 18. dubna zastavíte v OC Skalka ve 2. patře, tak si můžete domu zdarma odnést svojí pomlázku nebo namalovanou kraslici. V těchto prostorách bude připraven „profík pomlázkář“ spolu s několika stovkami proutků, mašlí a také zkušenostmi, které bude předávat malým i velkým návštěvníkům.

„Chystám ukázku pletení pomlázky, vyzkoušíme si několik stylů, jak si ji vlastnoručně udělat. Pokud si někdo pletení nechce vyzkoušet, tak si ji může za přijatelnou cenu koupit. Každý, kdo zkusí, tak ji dostane zdarma,“ řekl pletař Petr, který již upletl okolo 10.000 pomlázek.

Mezi kuriozity, které vyrobil, patří pomlázka dlouhá 5 cm, což je ta nejkratší, a pak 4,26 m, která je naopak nejdelší.

Druhé stanoviště bude určeno „malířům kraslic“. Ty povedou holky ze ZUŠ na náměstí T.G.M. Zapůjčí štětce, barvy či kraslice a společně připraví velikonoční výzdobu. Tu si pak děti i dospělí opět mohou odnést domů.

Tak se stavte s dětmi nebo bez dětí ve středu a ve čtvrtek v OC Skalka na velikonoční tvoření. Čekáme vás od 13.00 do 16.00.


Cowárna ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka