www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramský Ultimate frisbee

2018-09-14 08:04:59 | Jiří Čech ©

Kachny Příbram, tak si říká příbramský nadějný team moderní kolektivní hry Ultimate frisbee. Založen byl před dvěma lety v rámci atletického klubu SKSPORTING. Z letošního léta se může tento relativně mladý oddíl pochlubit skvělou stříbrnou medailí na mistrovství ČR juniorek a také účastí na mnoha dalších soutěžích.

Foto

(Zdroj foto: Jiří Čech)

Co to vlastně je frisbee? Jedná se o kolektivní bezkontaktní hru, ve které hrají sobě dva sedmičlenné týmy. Hraje se s létajícím diskem užším fotbalovém hřišti (100 x 37 m). Na protějších stranách hřiště je zóna, kde se boduje. A hraje se bez rozhodčích, hra je založena na Fair play, dodržování pravidel je na zodpovědnosti každého hráče a týmu. Vedle výher se vyhlašuje i vítěz Spiritu – férovost, komunikace, přístup k soupeři a ke hře.

Cílem hry je chytit disk v koncové zóně protivníka a tím skórovat. Po dosaženém bodu se obracejí strany a družstvo, které dosáhlo bodu, provádí tzv. výhoz a brání. Hráč s diskem nesmí chodit či běhat, disk se pohybuje nahráváním. Bránící družstvo si může vynutit změnu držení disku (tzv. turnover), ke které dochází vždy, když je nahrávka neukončená, zachycená nebo sražená protihráčem, disk se dotkne země nebo je chycen v autu nebo nedošlo k přihrávce do 10 sekund. Hraje se do 15ti bodů nebo do časového limitu 60 minut.

Příbramský oddíl Kachny Příbram hledá další zájemce o tento týmový sport, která rozvíjí nejen sportovního, ale i kolektivního ducha. Rozpisy tréninků naleznete na facebooku SK Sporting, přijďte mezi nás, máme velmi milé trenéry a jsme veselá kopa dětí a mládeže, kteří rádi posouvají hranice dále v duchu fair play.


Jiří Čech ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka