www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramsko a Pražská integrovaná doprava

2019-06-24 07:49:13 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©

Od soboty 29. června 2019 bude Příbramsko zahrnuto do Pražské integrované dopravy (PID), což znamená, že budeme moci využívat častější a levnější spoje na Prahu.

Foto

(Grafika Město Příbram)

„Jak jsem již v minulosti řekl, zařazení Příbramska do Pražské integrované dopravy je krokem správným směrem. V současné době s dopravcem připravujeme i zařazení samotné Příbrami, aby obyvatelé města mohli využívat dalších výhod. O probíhajících přípravách a termínech budeme veřejnost průběžně informovat,“ uvedl k integraci starosta města Jan Konvalinka.

V souvislosti s připravovaným spuštěním integrace autobusových linek se bude ve středu 26. června v 10 hodin v Příbrami na autobusovém nádraží konat slavnostní akt, na který naváže zahájení intenzivní informační kampaně pro cestující. V průběhu tohoto dne bude po Příbrami jezdit zdarma historický informační autobus Ikarus 280, který nabídne zdarma také informační materiály, a informátoři uvnitř autobusu poradí, jak nově cestovat linkami PID. Zároveň bude na autobusovém nádraží informační stánek PID s aktuálními informačními materiály včetně jízdních řádů.

Nově budou na páteřní trase Praha – Dobříš – Příbram jezdit linky 392, 393 a 395. V samotné Příbrami dojde k úpravě trasy těchto autobusů, kdy již nebude obsluhována autobusová zastávka Milínská, kterou nahradí zastávky Čs. armády a Hořejší Obora. Se změnou souvisí také snížení jízdného a navýšení spojů.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.©


REKLAMA

Město Příbram

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka