www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramská Iveta Fairaislová vyhrála Mistrovství ČR v triatlonu v Karlových Varech a je pro tento rok juniorskou mistryní ČR

2017-09-06 09:26:16 | Kateřina Fairaislová a redakce ©

Iveta Fairaislová v sobotu 2. září 2017 předvedla na Mistrovství republiky v triatlonu, které se letos konalo v Karlových Varech, excelentní výkon. Těžkou trať závodu zvládla opravdu dokonale - stala se juniorskou mistryní ČR.

Foto

Příbramská Kateřina Fairaislová - juniorská mistryně ČR v triatlonu.
(Zdroj foto: Kateřina Fairaislová)

Iveta od svých šesti let plave v Plaveckém oddíle Příbram. V létě 2013 se rozhodla zkusit olympijský triatlon, plavat uměla a běh i kolo jí bavilo. V závodě na Lipně se jí podařilo vyhrát a získat první republikový titul. 

V roce 2014 přecházela do vyšší kategorie dorostenek, kde se zdvojnásobily distance oproti kategorii žáků, a to na:  750 m plavání – 20 km kolo – 5 km běh.  To již není žádná legrace a člověk musí hodně trénovat, aby závod vydržel až do cíle, aby se mu dařilo a byl mezi nejlepšími.  Všiml si jí a oslovil trenér z oddílu TCV Jindřichův Hradec, pod kterým závodí dodnes. Republikový titul v kategorii dorostenek získala v roce 2014 i v roce 2015.

I když byla ještě dorostenka, triatlonový svaz jí vybral  na závod Evropského poháru juniorů 31.5.2015 ve Vídni. Závod se jí úžasně podařil, z 56 závodnic se umístila na 8. místě. Tímto úspěchem se nominovala na Mistrovství Evropy juniorů v triatlonu, které se konalo 11.7.2015 v Ženevě.  Bohužel vzhledem k viróze, která na ní skočila dva dny před závodem, se necítila dobře a závod nedokončila.

Dalším rokem postoupila do kategorie juniorů, ale celou sezónu 2016 jí provázely samé zdravotní komplikace a v říjnu 2016 musela podstoupit operaci kolene. Pak jí čekala dlouhá rehabilitace. Nevzdala se a s nasazením silné vůle a píle se nakonec dostala opět do skvělé formy.

Sezónu 2017 začínala opatrně - začátkem července vyhrála triatlonový závod v Tálíně, pak následoval závod Českého poháru u Stráže pod Ralskem, který v kategorii juniorek také vyhrála a pak jí čekal 2.8.2017 závod Evropského poháru v Táboře! Zde prokázala velkou bojovnost a z českých závodnic v napínavém závodě Evropského poháru juniorů vybojovala stříbro před Italkou Molinari. Toto je její doposud největší úspěch kariéry.

„Byl to krásný závod! Jsem ráda, že jsem po zranění v pořádku a že mohu závodit. Z druhého místa mám obrovskou radost,“ dodala po tomto závodním comebacku nadšeně Iveta.

Tuto sobotu 2.9. 2017 závodila na těžké trati v Karlových Varech. Byl to poslední závod Českého poháru a zároveň Mistrovstvím ČR. I zde předvedla Iveta excelentní výkon a obsadila 1. místo.

Dobrá nálada a pozitivní myšlení jsou k nezaplacení a rozhodně Ivetě nechybí. „Jsem ráda, že mohu opět závodit.  Triatlon mě baví a chci se mu věnovat, dokud to půjde a dokud mě bude stále tak naplňovat,“ říká o své budoucnosti Iveta.

Jako reprezentantka ČR v kategorii juniorů odjíždí příští týden do Rotterdamu, kde bude v pátek 15.9.2017 závodit na Mistrovství světa.  Držte všichni palce!!!


Kateřina Fairaislová a redakce ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka