www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbram se vyhoupla z třetího na první místo

2019-03-13 08:33:27 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Srovnávací výzkum "Město pro byznys" již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Po loňském třetím místě se Příbram v letošním roce vyhoupla na první příčku.

Foto

V soutěži "Město pro byznys" se po loňském třetím místě se Příbram v letošním roce vyhoupla na první příčku. Ocenění přebíral místostarosta Příbrami Martin Buršík.
(Foto organizátor soutěže)

Podle organizátorů akce se vloni bronzová Příbram může pochlubit především vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání, vysokým podílem právnických osob a také nízkými cenami stavebních pozemků, které mohou další podnikatele jedině přilákat.

V kategorii přístupu veřejné správy zaznamenala Příbram skvělé výsledky zejména v ekonomických údajích. Jedná se například o nejvyšší likviditu, velmi vysoký podíl výdajů věnovaných na veřejnou dopravu nebo velmi nízké náklady na dluhovou službu. V neposlední řadě má Příbram kvalitní webové stránky, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné podobě vše podstatné, co v rámci komunikace s veřejnou správou potřebují.

„Hlavním předpokladem pro získání ocenění, je podle mého názoru infrastruktura a kvalitní pracovní síla. Pokud jde o odborné vzdělávání ve městě, snažíme se, aby i učební obory byly přizpůsobeny firmám, které u nás působí. Snažíme se také zcelit některé pozemky, které z části město vlastní, a budeme chtít rozšířit průmyslovou zónu a vybudovat tam komunikace pro lepší obslužnost. To je další z konkrétních kroků, který by měl ještě zlepšit podnikatelské prostředí,“ říká místostarosta Příbrami Martin Buršík.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka