www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbram modernizovala kamerový systém. Informace mohou využívat strážníci i policisté

2017-11-28 09:10:35 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

V průběhu prosince 2017 bude dokončena modernizace městského dohlížecího kamerového systému, jehož obnovu Městská policie Příbram zahájila před dvěma lety. Cílem této první etapy bylo zmodernizovat nejen dohledové centrum na operačním středisku městské policie, ale hlavně vyměnit celou technologii kamerového systému.

Foto

Příbram modernizovala kamerový systém. Informace mohou využívat strážníci i policisté.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

Do nově zbudovaného dohledového centra v budově městské policie na náměstí T. G. Masaryka budou bezdrátovým přenosem dodávány informace z 18 nových kamer s vysokým rozlišením. „Rozlišovací schopnosti kamer umožňují díky mnohonásobnému přiblížení přečíst registrační značku, a to i za zhoršených viditelných podmínek, na několik set metrů,“ uvedl v této věci starosta města Příbrami Jindřich Vařeka. Tento nově vybudovaný systém bude sloužit nejen pro strážníky městské policie, ale i pro policisty Policie ČR, kteří budou mít možnost nahlížení a vstupu do tohoto systému.

„Po dokončení modernizace očekáváme zvýšení počtu dokázaných a objasněných přestupků či trestných činů a také rychlejší reakce na aktuální dění na území města,“ uvedl dále z pohledu kontroly a zajištění bezpečnosti obyvatel Příbrami starosta a doplnil, že v příštím roce by měl být systém kamerových bodů postupně rozšířen do dalších částí města.

Jak modernizace systému ve městě probíhá? Stávající kamerové body jsou nově osazovány výkonnými otočnými bezpečnostními IP kamerami AXIS Q 6155 E, které zachycují vysoce kvalitní video HD 1080p. „Při plné snímkové frekvenci a výkonným třicetinásobným optickým zoomem umožňují hloubkové zkoumání konkrétních oblastí v jakémkoliv směru pohledu nebo světelných podmínkách,“ vysvětlila velitelka Městské policie Příbram Jaroslava Vodičková s doplněním, že kamery jsou vybaveny novou technologii laserového ostření, které umí zaměřit na objekty bez ohledu na úroveň osvětlení. „Kamera je tak vždy zaostřena optimálně a v každou chvíli poskytuje ostrý záběr,“ objasnila velitelka. Další funkcí kamer je technologie Sharpdome, která umožňuje monitoring objektů umístěných až 20° nad horizontem kamery a Speed Dry, která umožňuje rychlé oschnutí kamery a technologií Zipstream, která pomáhá snížit šířku pásma a úroveň ukládání až o 50%.

Předpokládané konečné celkové náklady na vybudování celého systému se odhadují na částku mezi 5 až 6 miliony korun.

Městský dohlížecí kamerový systém vznikl ve městě Příbram již v roce 1999, kdy byly první analogové kamery osazeny na nejvíce frekventovaných částech města: na náměstí T. G. Masaryka, na náměstí 17. listopadu, v Pražské ulici, na Kulturním domě či v Jiráskových sadech. Další kamery byly postupně přidávány do dalších městských částí jako například do ulic Milínská, Čechovská, Brodská, Ryneček a na Březové Hory.


Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


Tato diskuse již byla ukončena.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka