www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbram má novou porodnici, řadí se k absolutní špičce

2017-07-24 08:36:58 | Bc. Martin Janota ©

Kapacita poporodního oddělení se navýšila o 10 lůžek. Budoucí maminky nejen z Příbramska budou moci rodit ve zcela novém prostředí. Oblastní nemocnice v Příbrami slavnostně otevřela nově zrekonstruovanou porodnici. Kromě vyšší kapacity lůžek nabídne především větší komfort pacientkám a personálu.

Foto

Příbram má novou porodnici, řadí se k absolutní špičce.
(Foto Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota)

„Z těch 22 let, co v této nemocnici pracuji, jsem se 11 let snažil o novou porodnici. Dvakrát nám osud nepřál a dnes chci poděkovat těm, kteří nám pomohli. Jsem rád, že náš požadavek na rozšíření oddělení můžeme potvrdit narůstajícím počtem porodů v příbramské porodnici. Popřejte nám, prosím, hodně štěstí,“ řekl před přestřižením pásky primář oddělení MUDr. Petr Chudáček. Ten zastává filosofii rozumného porodnictví a vzájemné důvěry a komunikace. Pokud to stav matky a dítěte dovolí, je dán prostor i porodním plánům a individuálním přáním.

Nové porodní sály jsou prostorné a moderně vybavené. V koupelnách jsou sprchové kouty s masážními tryskami a v jednom dokonce i vana. Myšleno bylo i na tatínky, kteří mohou odpočívat v pohodlných křeslech s podnožkami.

„Dnes je v porodnictví běžné, že si klientky před porodem dopředu vybírají místo, kde budou rodit a jsem velmi rád, že dnešním dnem se budeme prezentovat jako nemocnice, která dokáže poskytovat porodní a poporodní péči 21. století,“ neskrýval nadšení ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada.

A jak taková porodnice 21. století vypadá? Kromě špičkového přístrojového vybavení a zázemí pro personál je to například kompletně polohovatelné porodní lůžko, které umožňuje i porod vsedě. Speciální vyhřívané lůžko pro ošetření miminka, relaxační vana, která v první době porodní pomáhá ulevit od bolesti, výjimečně vybavený operační sál na císařské řezy, který umožňuje i v případě tohoto průběhu porodu přímý kontakt matky s novorozencem, prostorné poporodní pokoje, kde může být s matkou přítomen i tatínek, a to vše kompletně klimatizované.

„Chci se připojit s poděkování těm, kteří situaci přivedli k dnešnímu dni. Chci připít na to, aby se příbramská porodnice dál těšila velmi dobré pověsti a měla co nejvíc zdravých miminek a spokojených rodičů,“ popřál porodnici Mgr. Martin Kupka, náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví.

Celkové náklady na rekonstrukci činily 103,5 milionů korun. Většinu z nich financoval Středočeský kraj.

DÁREK PRO MAMINKY
Do konce srpna 2017 nebude hrazen poplatek za nadstandardní pokoj v nově zrekonstruovaných pokojích poporodního oddělení.


Bc. Martin Janota,
specialista pro styk s veřejností


Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka