www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Pracovní setkání k jihovýchodnímu obchvatu Příbrami, na programu také kulturní dům, ubytovna a Nový rybník - AKTUALIZOVÁNO!

2018-08-30 07:55:07 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

V pátek 31. srpna 2018 přibližně od 12:20 hodin (pozor změna začátku !!!) proběhne v jednacím sále budovy Rudných dolů na náměstí TGM v Příbrami asi hodinu a půl trvající pracovní setkání k problematice jihovýchodního obchvatu, kterého se kromě představitelů města a občanů zúčastní premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok. Setkání bude přenášeno on-line a bude ke shlédnutí na našem serveru.

Foto

(Foto z vizualizace Jihovýchodního obchvatu - ŘSD ČR)

Podívejte se na článek starosty Příbrami Jindřicha Vařeky Jihovýchodní obchvat a návštěva ministrů, který informace o pátečním setkání dále upřesňuje.

--------------------------------------------------------

(Na základě zprávy z příbramské radnice aktualizováno v 10:17 hodin)

POZOR ZMĚNA !!!

Zítřejší program pracovní návštěvy předsedy vlády a ministrů se o hodinu posouvá, to znamená, že celý program začíná již ve 12:00 hodin.

Beseda o jihovýchodním obchvatu tedy proběhne již od 12:20 hodin.

Tisková konference se uskuteční od 14:20 do 14:35 hodin v kulturním domě ve foyer divadla.

Omlouváme se za případné komplikace.

Drobná změna je také v možnosti prohlídky Kulturního domu – zázemí, veřejné a neveřejné prostory si novináři mohou prohlédnout až po skončení tiskové konference, ale podrobné materiály ohledně stavu Kulturního domu novináři obdrží již před zahájením tiskové konference.

----------------------------------------------------------

Jelikož jsem byl příbramskou radnicí požádán, abych toto pracovní setkání moderoval, rozhodl jsem se čtenáře informovat o jeho předpokládaném průběhu a o následujícím pátečním programu podrobněji.

K programu pátečního setkání

* Jednací sál, náměstí TGM: Po příjezdu premiéra a ministra dopravy, respektive po jejich přesunu z radnice do jednacího sálu, proběhne avizované pracovní setkání s občany k problematice jihovýchodního obchvatu - přibližně od 12:20 do 13:50 hodin. Připomeňme si, že 20. února letošního roku proběhla na toto téma více než tříhodinová beseda (záznam a bližší info ZDE), v březnu pak jednání s předsedy osadních výborů (info a vizualizace ZDE). Proto zítřejší setkání bude spíše setkáním pracovním, které by tuto problematiku mělo za účasti premiéra a ministra dopravy na straně jedné a starostů a předsedů příslušných osadních výborů na straně druhé výrazně posunout.

* Kulturní dům: Po přesunu, za účasti hostů, bude setkání dále pokračovat v kulturním domě. Příbramský kulturní dům, nemovitá kulturní památka (vystavěn 1957 - 1959, architekt Václav Hilský), je v současné době, takřka po 60 letech od jeho otevření, ve špatném technickém stavu, v mnoha ohledech. A to přesto, že zde byla v minulosti i v době nedávné prováděna řada nákladných údržbových prací. Na budovu se přijede podívat ministr kultury Antonín Staněk s otázkou, zda bude moci ministerstvo při rekonstrukci tohoto památkově chráněného objektu pomoci.

* Novináři budou mít po tiskové konferenci možnost si objekt příbramského kulturního domu projít, v doprovodu a s výkladem. Na 14:20 hodin je pro ně v kulturním domě naplánována krátká tisková konference (premiér, ministr kultury a starosta Příbrami, místostarostové, případně zastupitelé), kterou zahájí tisková mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.

* Ubytovna Stavus: Přesun a venkovní prohlídka ubytovny (premiér, starosta, místostarostka, tisková mluvčí).

* Nový rybník: Přesun a prohlídka areálu Nového rybníka (premiér, starosta, místostarostka, Ředitel Sportovních zařízení města, tisková mluvčí). Zde konec setkání (asi v 16:00 hodin).


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka