www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Povodňová situace v Příbrami a okolí

2018-05-25 09:50:43 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

V tuto chvíli v Příbrami, na toku Litavka, stále platí II. povodňový stupeň, na Příbramském potoku v tuto chvíli žádný povodňový stupeň vyhlášen není (v noci byl na I. stupni povodňové aktivity). Co se týče situace na Příbramsku, nejsložitější situace byla v obci Obecnice a Trhové Dušníky (tam byl vyhlášen III. stupeň povodňové aktivity).

Foto

Povodňová situace v Příbrami a okolí.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

Stav na Litavce kulminoval kolem dnešní půlnoci, pak již byla tendence klesající. Předpokládá se, že cca do 10 hodin dnešního dopoledne se stav vody dostane na I. stupeň povodňové aktivity.

Město Příbram, v čele s předsedou Povodňové komise ORP Příbram a zároveň starostou města Příbrami Jindřichem Vařekou, poskytlo prostřednictvím SDH Březové Hory obcím Obecnice, Podlesí a Trhové Dušníky pytle s pískem a plničku, jinak v těchto obcích situaci řeší místní samosprávy.

Během dneška se začnou zjišťovat škody, to vše a další věci budou součástí celkového vyhodnocení uplynulé události. Už teď je však téměř jisté, že největší škody napáchala voda, která přišla z Brd - a následně splachy z luk a polí.

Na fotografiích vidíte stav na Příbramském potoce (nádrž Hořejší Obora) z dnešní 9. hodiny ranní.

Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


Tato diskuse již byla ukončena.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka