www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Petr Větrovský: Rallye Příbram bude!

2018-04-25 10:56:57 | Petr Větrovský ©

V rámci pondělního jednání zastupitelstva se projednával také bod ohledně podpory Rallye Příbram. Tento podnik je tradičním v našem městě a až na výjimku, která byla v roce 2015, se u nás jezdí již desítky let. Asi ho není třeba více představovat. Tato tradice však již nezabránila tomu, aby se kolem něj strhla na zastupitelstvu bouřlivá, emotivní diskuse.

Foto

Příbramský zastupitel za ČSSD Petr Větrovský.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Podle mně je problémem, že podpora Rallye Příbram není přímo v rozpočtu města. Dřív to tak bylo a já si myslím, že to bylo správně. Nyní je situace taková, že podpora je očekávána z kapitoly sportovních dotací, s čímž však já a i zbytek sportovní komise nesouhlasíme. Peníze pro sport jsou určeny především mládeži a příbramským dětem, ty však za volantem závodních aut nesedí.

Na jednání ze strany koalice padly dva návrhy. Ze strany radního Václava Dvořáka to bylo 50 tisíc a ze strany místostarosty Václava Švendy 200 tisíc. Já osobně jsem Rallye podpořit chtěl, ale zároveň jsem nechtěl brát peníze pro sportující příbramské děti.

V rámci diskuse jsem několikrát zopakoval, že proti Rallye nic nemám, že je to skutečně tradice a že ani přínos 50 – 70 tisíc lidí, kteří na rallye přijdou, pro menší podnikatele a drobné živnostníky, není zanedbatelný. Po více než čtyřiceti minutách jsem nabídl řešení, že jsem ochotný podpořit 100 tisíci z kapitoly individuálních dotací a druhých 100 tisíc z rezervy místostarosty Švendy. Požádal jsem o přestávku s odůvodněním, že můj návrh projednám napříč politickým spektrem.

Jsem moc rád, že koalice mou „hozenou rukavici“ zvedla a návrh jednohlasně podpořila. Právě částka 200 tisíc totiž byla minimem, které organizátoři nutně požadovali, aby podnik Rallye Příbram nezmizel z motoristické mapy nadobro. Díky rozumu zastupitelům, kterým tímto děkuji, a díky obětavým organizátorům se Rallye Příbram pojede a já si myslím, že to je pro naše město dobrá zpráva.

Ono staré známe „kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody“ stále platí a v pondělí naštěstí vyhrály způsoby. Toto hlasování je důkazem, že fungovat společně můžeme, jen musíme chtít.

Petr Větrovský,
zastupitel za ČSSD


Petr Větrovský ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Panek Vloženo: 2018-04-25 20:55:15 IP: 90.176.86.***
S výsledkem lze souhlasit, 200 tis za propagaci regionu, proč ne. Na druhou stranu argumentace mi už nepřijde ani trochu úsměvná. Vzpomeňme si, jak se Příbram zaplnila při oslavách 800 let, projeví se podobně zmiňovaných 50 - 70 tis. návštěvníků? Asi těžko. Stejně tak nekonečná podpora sportujících dětí - kdo se pohybuje kolem sportu, ví.
Autor:Občan Pb Vloženo: 2018-04-25 15:31:19 IP: 176.98.110.***
S930: Já jsem byl také naštván, když jsem se nedostal kvůli uzávěře, kam jsem potřeboval.Ale když jsem poslouchal pány organizátory Rallye, vystoupili v on-line přenosu a informovali o tom,že např. přijde velké množství lidí, budou v PB jíst, spát a nakupovat, tak se to městu a místním podnikatelům bohatě vyplatí, navíc bude mít Příbram reklamu v mediích. Takže jsem to vyhodnotil, že tu chvíli nepohodlí v zájmu města vydržím i když mě tento druh sportu vůbec nebere.
Autor:S930 Vloženo: 2018-04-25 15:12:22 IP: 109.72.5.***
...ale dokážete onen nezanedbatelný přínos vyčíslit ? Rallye totiž není (v ekonomickém pojetí) spojena s Městem Příbram. A stále je diskutabilní zda se jedná či nejedná o sport jako takový. A to i přes škatulkování do "motoristického sportu". Vaši argumentaci nepovažuji za správnou. Ale jsem si vědom, že historie a marketing stačí k takovému rozhodnutí.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka