www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Pěší pochod k Orlické přehradě

2018-04-23 08:07:20 | Spolek Rakovnicko-Protivínská dráha, Jiří Boháč ©

V sobotu 5. května se uskuteční sedmý ročník oblíbeného turistického putování po tělese bývalé železniční vlečky z Tochovic k přehradě Orlík. Start je v 8:00 na vlakovém nádraží v Tochovicích (odjezd z Příbrami je možný osobním vlakem 7902 v 07:45, z Březnice pak osobním vlakem 7903 v 7:22). Celková délka pěší trasy je sedmnáct kilometrů. Vzhledem k charakteru terénu doporučujeme pevnou a nepromokavou obuv.

Foto

(Foto Wikimedia Commons)

Na startu budou k dispozici itineráře s vyznačenou trasou nebo brožurka o historii železniční vlečky. Přibližně v prvním kilometru vlečky si budou moci účastnící pochodu prohlédnout nově zřízené odpočinkové místo s několika metry znovuobnovených kolejí a informační tabulí zachycující historii této trati.

Tradiční polední přestávka s opékáním špekáčků na ohni (špekáčky či další jiné občerstvení si každý účastník zajišťuje sám), proběhne tentokrát na nádvoří nedalekého zámku Zbenice, který bude tento den mimořádně otevřen veřejnosti (vstupné dobrovolné). Méně zdatní nebo odvážní účastnící pak mohou ukončit pochod již v Pečicích (přibližně polovina celkové trasy pochodu).

Zakončení celého pochodu pak proběhne u občerstvení Na hrázi (předmostí hráze směr Milešov). K návratu zpět do Milína a Příbrami bude možno opět využít zvláštního historického autobusu s odjezdem z místa ukončení pochodu v 16:00 (nutná předchozí rezervace) nebo běžným linkovým autobusem s odjezdem ze Solenic v 16:42 (příjezd do Příbrami cca v 17:30). V případě zakončení pochodu v Pečicích, odjíždí autobusový linkový spoj zpět do Příbrami již v 12:45. Jízdné ve vlaku (mimo účastníky s rezervací místa v historickém autobusu) a linkových autobusech si každý účastník hradí sám.

Startovné je dobrovolné (s rezervací místa k sezení v historickém autobusu a zvýhodněnou jízdenkou na vlak 80,- Kč). Rezervaci místa k sezení v historickém autobusu je možno předem provést až do 4. května v níže uvedených dnech a časech u pana Jandy na vlakovém nádraží v Příbrami (vnitrostátní osobní pokladna, při vstupu z ulice hned vpravo), vždy v pondělí od 07:00 do 14:00, středu až pátek od 08:00 do 16:00 a v neděli od 11:00 do 18:30.


Spolek Rakovnicko-Protivínská dráha, Jiří Boháč ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka