www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Oslavy Dne železnice v Příbrami

2018-09-07 08:33:52 | O. Švandelík ©

Letošní ročník bude opět o něco zajímavější. Parní vlak do Příbrami a Březnice pojede letos poprvé již z Prahy a nově tak zastaví např. v Praze-Radotíně, Karlštejně nebo Berouně. V čele tohoto vlaku, který dále zastaví ve Zdicích, Lochovicích, Jincích, Milíně a Tochovicích, stane lokomotiva řady 556, přezdívaná "Štokr".

Foto

(Foto archiv ČD)

U příležitosti stého výročí vzniku ČSR tento vlak doprovodí v úseku Jince - Březnice postava prezidenta osvoboditele Tomáše Garrigue Masaryka, jeho slavnostní přivítání proběhne v Březnici a těsně před polednem i na příbramském vlakovém nádraží. Zde tou dobou zahraje dechová skupina V Original. Cestu parním vlakem mezi Příbramí a Březnicí budou moci zájemci absolvovat ještě jednou i v odpoledních hodinách, tentokrát s doprovodem hudebního dua Pe and Pe.

Zájemce o železniční historii jistě potěší i další novinka, kterou budou jízdy zvláštních retro motorových vlaků mezi Příbramí a Jincemi, zde se ve své kráse představí unikátní lokomotiva řady T 499 -"Kyklop". Jedná se o jediný dochovaný prototyp motorové lokomotivy vyrobený pražskou ČKD v roce 1974, která si tak i v současnosti drží stále platný rychlostní
rekord tuzemských motorových lokomotiv. Soupravu těchto retro vlaků, které ještě doplní odpolední jízda do Březnice, budou tvořit renovované osobní vozy ze stejné doby.

Jízdenky na tyto zvláštní vlaky lze zakoupit v předprodeji v osobních pokladnách ČD ve stanicích Jince, Příbram a Březnice. Jejich součástí bude i bezplatná rezervace místa. Prodej jízdenek bude dále zajištěn i průvodčími ve vlaku. Za velmi příznivou cenu jsou letos k dispozici zejména dětské jízdenky. Cena pro dospělé je v parním vlaku stejná jako
v minulém roce. V retro motorovém vlaku do Jinec a Březnice bude jako bonus platit běžný tarif ČD a PID. Jízdy zvláštních vlaků na sebe volně navazují.

Obvyklý celodenní program, který zahrnuje i populární vyhlídkové jízdy po historické železniční vlečce do Kovohutí, jízdy na drezíně, divadelní a hudební představení nebo prohlídky pracoviště výpravčího. Zejména děti pak uvítají provoz speciálního dětského koutku, promítacího vozu nebo tzv. "Vláčku hráčku". Příznivce turistiky pak jistě potěší i putovní
výstava turistických známek v historickém železničním nákladním voze "Dresden" V provozu bude opět i linka "Podbrdského minibusu" nebo občerstvení s teplými pokrmy a točeným pivem.

Jízdenky na zvláštní vlaky je možnou nově využít i jako poukaz na slevu u partnerů akce, kterými jsou např. Hornické muzeum, Dům Natura v Příbrami, Galerie Ludvíka Kuby v Březnici nebo Kavárna U bylinkové zahrádky na březnickém zámku.

www.rpdraha.cz
http://old.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/2023-regionalni-den-zeleznice-v-pribrami


O. Švandelík ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka