www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Opuštěné chaty lákají zloděje

2018-10-30 08:18:23 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Nastává doba chladnějšího počasí a s tím souvisí menší návštěvnost rekreačních chat, této skutečnosti využívají zloději. Minulý týden jsme přijali oznámení o vykradení pěti objektů v chatové oblasti Sejcká Lhota.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Zatím nezjištěný pachatel či pachatelé zde odcizili olejové čerpadlo a tři televizory, vše v hodnotě 20 tisíc korun. Poškozením dveří, oken, branky, oplocení a zahradního nábytku byla způsobena další škodu ve výši 23 tisíc korun.

Policie provádí namátkové kontroly v rekreačních oblastech, ale v jejích silách není chránit každé obydlí. Je vhodné připomenout, že každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil, např. používáním bezpečnostních zámků, zodolněných dveří, mříží, uzamykatelných okenic a bezpečnostních skel. Jde o prostředky, které ztěžují vniknutí do objektu.

Zloději si většinou vybírají odlehlé a právě špatně zabezpečené chaty. Pro vyšší standard ochrany je možné využít elektronické zabezpečení, např. lokální signalizace, detektory pohybu, systémy s dálkovou signalizací – telefonní hlásič.

Cennější věci rozhodně není dobré nechávat přes zimu v chalupách. Důležité také je všímat si pohybu podezřelých osob a vozidel, takovou věc případně nahlásit na linku 158.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka