www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Omezení rozsahu díla, původní firma nebude na projektech pokračovat

2018-11-22 07:29:46 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Práce na projektech „Stavební úpravy a přístavba Junior klubu“ a „Objekt zázemí Nový rybník“ neprobíhají dle uzavřené smlouvy. Město se tedy rozhodlo nechat zpracovat právní analýzu dalšího postupu, ze které vyplynulo, že nejlepším řešením bude omezení rozsahu díla, což odsouhlasila 12. listopadu 2018 rada města.

Foto

Rekonstrukce Junior klubu, stav k 29.9.2018.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Podle tohoto rozhodnutí na zmíněných projektech již nebude pracovat firma SPO Příbram s.r.o., která vyšla vítězně z výběrového řízení. „Další postup by měl být takový, že zbývající část nezbytná k dokončení obou staveb bude vysoutěžena popřípadě zadána přímým zadáním jiné firmě tak, aby stavby mohly být dokončeny co nejdříve,“ uvádí starosta města Jindřich Vařeka.

Původní termíny dokončení u projektů „Objekt zázemí Nový rybník“ a „Stavební úpravy a přístavba Junior klubu“ byly shodně 22. května 2018. S ohledem na stávající situaci není prozatím možné uvést nové termíny dokončení.

„Přestože datum dokončení staveb bylo již v květnu, nebylo stále jasné, kdy bude hotovo. Ze strany dodavatele zaznělo opakovaně několik termínů, které nikdy nebyly dodrženy. Rychlejší řešení je omezení stavby a nové vysoutěžení. Chceme tímto krokem předejít kupení problémových akcí,“ doplnil 1. místostarosta Martin Buršík.

Pokud jde o provozování zařízení, restauraci v areálu Nového rybníku by měla provozovat Sportovní zařízení města Příbram (SZM), která zajišťují správu celého areálu. V případě Junior klubu město stále zvažuje variantu, ve které by Junior klub provozovalo samo, popřípadě prostřednictvím SZM. „Zájemců o pronájem Junior klubu na jednorázové akce se nám ozývá mnoho, jsem tedy přesvědčen, že toto zařízení bude veřejností hodně využívané,“ dodal Jindřich Vařeka.

Stavební úpravy a přístavba Junior klubu
* Původní termín dokončení do 22. května 2018, dodatkem termín prodloužen do 9. července 2018 + až 45 dnů (dle dodatku č. 1 – prodloužení až o 45 dní v závislosti na vlhkosti podkladu pod štěrky).
* Cena díla je 13 248 063,48 Kč vč. DPH.

Objekt zázemí Nového rybníka
* Původní termín dokončení do 22. května 2018, upravený termín dokončení do 17. července 2018.
* Původní cena díla: 13 079 885 Kč vč. DPH, třemi dodatky upravená cena díla je 13 914 284,54 Kč vč. DPH.


Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:S930 Vloženo: 2018-11-23 08:07:54 IP: 109.72.5.***
Jinak to dopadnout nemohlo,když je to společnost přímo spojená s MT Stav. Předpokládám, ale, že i přesto dojde k penalizaci.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka