www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Nová nabídka pro podnikatele, město snižuje nájemné

2019-09-04 08:18:22 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Mnoho obchodů v Pražské ulici v Příbrami zeje prázdnotou. Jedním ze zcela prázdných a nevyužívaných prostorů je také budova bývalé prodejny obuvi, která je v majetku města. Po několika pokusech o pronájem volných prostorů rada města rozhodla o snížení nájemného.

Foto

Příbram, Pražská čp. 132: nová nabídka pro podnikatele, město snižuje nájemné.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Budova na rohu Pražské a Pivovarské ulice, známá jako „bývalá obuv“, je dlouhodobě opuštěna. Ačkoliv je budova v majetku města, dlouhé roky ji kvůli soudním sporům nemohlo využívat. To vše je minulostí, ale skvělé prostory k podnikání jsou stále prázdné. To se město rozhodlo řešit snížením nájemného.

„Budova je velmi prostorná. Zvažovali jsme několik možností, jakým způsobem ji pronajmout. Jednou z variant je pronájem celého objektu, další pak rozčlenění na několik samostatných prostorů. Rada města rozhodla, že půjdeme snížením ceny nájemného, které doposud bylo 1000 korun za m2 u všech prostorů. Nyní tedy je jiná cena u hlavního prodejního prostoru a jiná u skladů, zázemí, sklepů…,“ uvedl ke snížení ceny starosta města Jan Konvalinka.

Nově se nájemné ve zmíněném objektu pohybuje od 300 po 1 000 korun za m2, což celkovou částku za roční nájemné snižuje téměř o 400 tisíc korun. „Věřím, že tento krok potencionální nájemce zaujme a nám se podaří budovu bývalé obuvi co nejdříve pronajmout. Znovuobnovení prodeje může Pražské ulici pomoci. Ve vedení města diskutujeme i další kroky, kterými bychom chtěli Pražskou ulici oživit. Jednou z cest je i zvýšení počtu kulturně společenských akcí konaných jak na náměstí T. G. Masaryka, tak na Václavském náměstí. Z mého pohledu je škoda, že do Pražské chodí stále méně lidí,“ dodal Jan Konvalinka.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka