www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Neděle v Sedlčanech patřila dětem. Dostaly Rákosníčkovo hřiště

2017-06-06 09:54:38 | Miloslava Turková ©

V neděli Sedlčany rozveselilo slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště. To si obyvatelé vybojovali v napínavém hlasování společnosti Lidl, které proběhlo na začátku tohoto roku. Nové hřiště stojí v ulici Na Potůčku a pro veřejnost bylo za účasti vedení města otevřeno v neděli 4. června.

Foto

(Zdroj foto: Miloslava Turková)

Děti si mohly zasoutěžit a vyzkoušet nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka a nebo vlastnoručně vyzdobit plot. Bavil je bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školky.

Nové dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun vybojovali obyvatelé Sedlčan v napínavém hlasování společnosti Lidl. Hlasovali poctivě celý únor a s 21.079 hlasy získali ve své kategorii první místo.

Hřiště v Sedlčanech je čtvrtým letošním hřištěm a celkově již třiasedmdesátým. Děti nejvíce bavilo plnění disciplín, za které byly odměněny dárkovou taškou, a výroba vlastních triček s motivem Rákosníčka. Úspěch slavilo samozřejmě vystoupení Michala Nesvadby, který je s Rákosníčkovými hřišti spojen od samého začátku, i další divadelní vystoupení o Rákosníčkovi.

„Město Sedlčany se celou dobu hlasování drželo na první příčce a nakonec s přehledem vyhrálo ve své kategorii,“ popsala vítězství Sedlčan Zuzana Ritterová, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště. „Spolupráce s městem při stavbě hřiště byla výborná. Jsme moc rádi, že dáváme hřiště do dobrých rukou a těšíme se, že si místní děti hřiště užijí,“ dodala.

Společnost Lidl staví Rákosníčkova hřiště již šestým rokem. Letos jich postaví dalších jedenáct a zaokrouhlí tak jejich počet na celkových 80.


Miloslava Turková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka