www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Násilný čin v Příbrami s následkem úmrtí

2018-05-04 09:55:43 | PČR, por. Bc. Zdeněk Chalupa ©

Okolnosti události, ke které došlo v noci z 30. dubna na 1. května v Příbrami, vyšetřují středočeští kriminalisté z krajského ředitelství policie. Podle výsledků provedených úkonů a vyhodnocení zjištěných skutečností k úmrtí osoby mělo dojít při vzájemné potyčce mezi dvěma muži, kteří se vzájemně znali.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Po úderu rukou 21letý muž  upadl a bezprostředně na místě zemřel. Samotné úmrtí mladíka je s největší pravděpodobností následkem úderu rukou nebo pádu po tomto úderu, nikoliv ukopání, jak se někde uvádí.

K objasnění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. V rámci prověřování nebylo potvrzeno, že by při incidentu došlo k použití zbraně. Sedmadvacetiletý muž se přišel po činu přihlásit na policii sám.

Na základě vyhodnocení výsledků z provedených úkonů v trestním řízení policisté zahájili trestní stíhání zadrženého sedmadvacetiletého muže pro přečin výtržnictví a zločin ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu v případě prokázání viny a následném odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě, neboť nebyly shledány zákonné důvody vazby.

S ohledem na skutečnost, že uvedený případ je ve fázi probíhajícího trestního řízení, nelze v tuto chvíli uvolnit další bližší informace.

por. Bc. Zdeněk Chalupa


Na žádost čtenáře pod touto tiskovou zprávou otevíráme diskusi. Prosíme o kultivovaný přístup k této závažné problematice (Redakce).


PČR, por. Bc. Zdeněk Chalupa ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:S930 Vloženo: 2018-05-07 14:02:58 IP: 109.72.5.***
Pane Vacku, na takové otázky hledejte odpověď někde jinde a snažte se nebýt součástí fámovacího soustrojí
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2018-05-07 08:23:12 IP: 176.98.110.***
Příspěvek diskutéra Bc. byl pro porušení Kodexu diskutéra z diskuse vymazán. Redakce
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2018-05-04 10:47:47 IP: 193.35.102.***
Kolem tohoto případu je mnoho nejasností, které podrývají důvěru příbramských občanů ve správný postup orgánů činných v trestním řízení. Pokud je pravdou, že pravděpodobný pachatel tohoto trestného činu byl v době jeho spáchání v podmínce a z místa trestného činu navíc utekl a byl zatčen teprve o tři hodiny později, tak nerozumím tomu, proč nebyl vzat do vazby. A nutně se musím ptát, který státní zástupce na návrh konkrétního vyšetřujícího policejního důstojníka navrhl soudci vyšetřování pachatele na svobodě. A který soudce Okresního soudu v Příbrami o tomto návrhu rozhodl kladně. Rád bych znal jména odpovědných osob, které usoudily, že vyšetřování pravděpodobného pachatele tohoto trestného činu na svobodě, je ve veřejném zájmu.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka