www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Na Dobříši uklizeno po Týdnu Země

2018-05-11 11:27:10 | Město Dobříš, Ing. Alena Harmanová ©

Dne 22. dubna se slaví po celém světě Den Země, jako oslava ochrany životního prostředí a podpora environmentálního hnutí. V našem městě pořádáme tradičně „Týden Země“, který je zaměřen na úklid veřejných prostranství a okolí města.

Foto

Odborná porota ze zaslaných příspěvků 1. místem ocenila zcela jednoznačně fotku historické přilby, nalezenou dětmi z 2. ZŠ Dobříš.
(Zdroj foto: Město Dobříš)

V letošním roce proběhl již desátý ročník. Letos se konal v termínu 16. (pondělí) – 22.(neděle) dubna. Ve stejném období byly organizovány i další akce zaměřené na ochranu životního prostředí.

Při úklidu opět přiložili ruku k dílu žáci a studenti dobříšských škol i další dobříšské organizace. Zapojili se i lidé nikde neorganizovaní, jen se snahou pomoci uklidit naše město. V rámci celé akce se z přírody odklidily skoro 2 tuny směsného odpadu.

K osvěžení při práci opět sloužila soutěž o největší kuriozitu při úklidu. Odborná porota ze zaslaných příspěvků 1. místem ocenila zcela jednoznačně fotku historické přilby, nalezenou dětmi z 2. ZŠ Dobříš. Řeklo by se, že pokud se příroda uklízí každý rok a často i několikrát do roka, budou nalezené věci novější a modernější. Kde se tedy vzala válečná přilba? Nebo v přírodě leží už dlouhá léta?

Na druhém místě skončila část pračky Tatramatky. Nalezením a poskládáním částí přístroje by si mohl poutník po krajině i sám vyprat. Fotografii zaslali členové dobříšských skautských oddílů.

3. místo obsadila 1. ZŠ nálezem čelního autoskla. Odjelo auto z ulice V lipkách bez této součásti? Nebo ho sem jen někdo „uklidil“? Všichni vítězové obdrží poukaz na krásný dort od Cukrárny Stáňa a drobné dárky od města Dobříš.

Všem zapojeným organizacím, všem uklízejícím účastníkům akcí, dětem, studentům i dospělým občanům z Dobříše i z okolí děkujeme. S vaší pomocí jsou dobříšská veřejná prostranství i příroda Dobříše opět zelené, krásné a čisté.

Ing. Alena Harmanová,
vedoucí odboru výstavby a životního prostředí


Město Dobříš, Ing. Alena Harmanová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka