www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Muzeum Dobříš - Historie Židů v Čechách a na Moravě

2017-09-12 09:42:40 | Mgr. Iveta Šedivá ©

Výstava vychází ze sbírek a stálých expozic Židovského muzea. Seznamuje s židovskými tradicemi, náboženstvím a historií na území Čech a Moravy. První část výstavy chronologicky popisuje jednotlivá historická období od středověku až po holocaust.

Foto

(Ilustrační grafika archiv)

Druhá část výstavy poskytuje hlubší pohled na vybraná témata židovského života a historie, popisuje samosprávu židovských obcí, hospodářskou činnost, židovská sídliště, tradiční kulturu a školství, ale také antisemitismus a diskriminaci Židů v českých zemích.

V rámci výstavy proběhne několik přednášek, a to vždy v neděli 24. 9. a 15. 10. 2017 s Mgr. Jindřiškou Rosenbaumovou, autorkou publikace Židé v Dobříši. Kromě informací k tématu výstavy se návštěvníci dozví zajímavosti o náboženské obci v Dobříši, mohou vyslechnout příběh Šalamouna Abelese – zakladatele rukavičkářského řemesla, povídání o významných rabínech, o dobříšské synagoze a také zajímavý příběh Petra Herrmanna.

Výstava potrvá od 13. září do 31. října 2017 a návštěvníci jej mohou shlédnout za cenu běžného vstupného. Přednášky pro skupiny mimo vypsané termíny jsou možné pouze po předchozí domluvě.


Mgr. Iveta Šedivá ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka