www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Modernizace příbramské průmyslovky finišuje

2018-10-24 08:59:46 | Dr. Tomáš Hlaváč ©

Před několika dny příbramské občany zaskočila uzávěrka Hrabákovy ulice a přítomnost těžké techniky. Tato opatření však byla nezbytná k zabezpečení transportu nového vybavení především do dílen strojírenského oboru. Vzhledem k tomu, že v průběhu více jak 160 leté historie došlo k zastavění původních přístupových cest, bylo nutné použít „ čelní útok“.

Foto

Modernizace příbramské průmyslovky finišuje
(Zdroj foto: Dr. Tomáš Hlaváč)

Dočasným odstraněním vchodových dveří a následným vybouráním zúženého dveřního profilu byla vytvořena přístupová cesta pro odbornou speciální firmu, která následně nové stroje bravurně transportovala.

V současné době jsou všechny stroje na určeném místě a dochází k jejich zapojování a oživování. Škola tak získala strojní vybavení za 15 mil. korun z evropských fondů za spolufinancování Středočeského kraje. Studenti se tedy mohou ve velmi krátké době těšit na práci s moderní anglickou technikou současnosti.

Jsou pro ně připraveny nové soustruhy, víceosá obráběcí centra, víceosé frézky, moderní plazmové děliče materiálu i moderní svářecí stroje. Součástí modernizace je i nová technologie vstřikování plastů.

Všechno nové zařízení si budou moci prohlédnout zájemci o studium i veřejnost na dnech otevřených dveří ve dnech 8.11 , 8.12 a 15.1. Všechny zájemce a příznivce srdečně zveme.

Dr. Tomáš Hlaváč,
ředitel školy


Dr. Tomáš Hlaváč ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka