www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Lanové centrum u Q klubu bude demontováno, na jeho místě vznikne nová dětská herní sestava

2017-05-26 09:38:06 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Dnešního dne došlo k dohodě mezi Městem Příbram a dodavatelskou firmou MTStav Příbram, s.r.o. v záležitosti kolem zavřeného lanového centra v Příbrami.

Foto

Dnešního dne došlo k dohodě mezi Městem Příbram a dodavatelskou firmou MTStav Příbram, s.r.o. v záležitosti kolem zavřeného lanového centra v Příbrami.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

Obyvatelé Příbrami již dlouhou dobu diskutují o situaci vzniklé u lanového centra v Příbrami u Q klubu. Zavřené centrum vyvolává spekulace, přičemž občané města oprávněně volají po vyřešení věci. Příčina sporů, a tedy důvod, proč centrum nebylo uvedeno do provozu, spočívá v poněkud nešťastném projektu z roku 2014, který se stal hlavním předmětem sporu.

Příbramská radnice proto vedla intensivní jednání s dodavatelskou firmou MTStav Příbram, s.r.o. Po sérii jednání a po vyjádření několika znalců z oboru došlo k uzavření dohody vedoucí k vyřešení celé záležitosti.

Stávající lanové centrum bude demontováno a na základě nového projektu přesunuto do areálu rekonstruovaného Nového rybníka, kde bude nově postaveno v blízkosti stávajícího Rákosníčkova hřiště.

Všechny prvky budou splňovat požadavky kladené na statiku objektů a bezpečnost uživatelů. Po atestu vystaveném k tomu určenou institucí bude hřiště uvedeno do provozu, přičemž bude určeno pro děti mladšího školního věku. V některých domečcích budou např. umístěny tabule, na které si budou moci děti kreslit. Lezecké překážky budou zachovány, jenom budou umístěny do menší výšky, tzn. bez nutnosti záchranných sítí.

Uvolněný prostor po lanovém centru bude využit pro vybudování nové dětské herní sestavy, která bude dodána jako finální výrobek a je již ve výrobě.

Práce na demontáži již byly zahájeny, momentálně se z lanového centra odvážejí drobné prvky, v pondělí se odvezou i ty větší, včetně domečků.

Důležité upozornění pro obyvatele: kompletně celé hřiště Klidové zóny Ryneček je již uzavřeno (včetně funkčního hřiště pro malé děti), a to až do doby, než bude provedena stavba nových prvků, které přijdou na místo lanového centra.

Prosíme obyvatele, aby v místě Klidové zóny Ryneček, kde denně procházejí nebo projíždějí na kolech, dbali zvýšené bezpečnosti. Pohybuje se tam stavební technika, děkujeme za pochopení.

Klidová zóna Ryneček

Projekt kombinuje prvky pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií, aktivní dospělé i pro seniory. Vzniklo tak místo, kde na jednom místě fungují společenské, sportovní a další aktivity. Projekt přímo navazuje na novou cyklostezku, která vede podél zóny, a dochází tak k propojení cyklodopravy a aktivního odpočinku na Rynečku. V rámci projektu byly vybudovány inovativní prvky jako lanové centrum, kombinované dětské hřiště se seniorparkem, ale i oploceným výběhem pro volný pohyb psů.

Na výstavbu projektu Klidová zóna Ryneček získalo město Příbram dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Celkové výdaje na realizaci projektu (tj. včetně výdajů na provádění dozorů na stavbě, zpracování žádosti o dotaci, monitoringu projektu, povinné publicity) dosáhly výše cca 10,9 mil. Kč. Skutečná dotace byla vyplacena v celkové výši cca 8,8 mil. Kč, což je 85 % celkových způsobilých výdajů.  

Ačkoliv bylo již na podzim roku 2015 zprovozněno v rámci projektu Klidová zóna Ryneček mnoho herních prvků a prolézaček, část této zóny - lanové centrum - se nikdy neotevřelo. Podle znaleckého posudku nejsou totiž lezecké prvky postaveny v souladu s českými technickými normami pro dětská hřiště a při běžném provozu by tak mohly vzniknout velmi vážné úrazy. Město Příbram muselo z důvodu nezprovoznění lanového centra vrátit část dotace (cca 1,4 milionů korun).Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Společné prohlášení o řešení lanového centra v Příbrami u Q klubu

Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Předpověď počasí Vloženo: 2017-05-27 12:49:22 IP: 31.30.118.***
Pavlíno Svobodová, postup radnice podle vašeho popisu akce "Lanové centrum v Klidové zóně" je přímo ge ni ál ní. Ra fi no va ný. Snad nikdy předtím se tolik vlků nenažralo, když kozy zůstaly celý. Ještě se ale zmiňte, prosím, co z týhle ge ni ál ní hry s dotacema měli celý ty roky, z druhý strany plotu Lanovýho centra, občané, kteří to všechno platili? Jasně, že Martino velký H. ANO, není třeba brát předpověď počasí vážně. A jak je to se slavnostně otevřeným zavřeným Lanovým centrem za pár mega? A s těmi, stejně ztracenými, dotacemi? To bylo myšleno vážně?
Autor:Martina H. Vloženo: 2017-05-26 20:18:15 IP: 109.72.12.***
S930: Vždyť je to jen předpověď počasí, kterou dost často nebereme vážně:-)
Autor:Jiří D. Vloženo: 2017-05-26 14:57:58 IP: 109.72.14.***
...souhlasím.. ze strany Města dobrá práce...a skončit veškerou spolupráci s MTStav i v budoucnu...
Autor:S930 Vloženo: 2017-05-26 14:41:14 IP: 109.72.5.***
Předpověď počasí: neznáte-li všechny souvislosti, lepší mlčet
Autor:S930 Vloženo: 2017-05-26 14:40:19 IP: 109.72.5.***
Důležité info: 1) ....provede firma MTStav na své náklady; 2) ....všechny prvky budou splňovat požadavky... takže potlesk pro vyjednavače a poznámka pro paní tiskovou mluvčí - takovou informaci (ekonomickou) rovnou uvést do primárního článku.
Autor:Pavlína Svobodová Vloženo: 2017-05-26 14:28:14 IP: 109.72.0.***
Dobrý den, všechno je to o tom mít odvahu udělat rozhodnutí. Nové vedení města včele se starostou Vařekou převzalo již rozjetý projekt. Dotační podmínky mluvily jasně - buď to otevřete, nebo vrátíte celou dotaci. Znalecký posudek ČVUT hovořil také jasně: lezecké prvky nejsou postaveny v souladu s českými normami, celá stavba je nestabilní a hrozí vážné úrazy. Co teď? Město proto slavnostně ukončilo projekt - podle podmínek dotačního řízení a tak, aby mohlo získat dotaci na celé hřiště, a zároveň de facto slavnostně zakázalo přístup do lanového centra. A to bylo první důležité rozhodnutí - buď riskovat, že se tam stanou vážné úrazy, nebo to vůbec neotevřít. Takže jsme lanové centrum neotevřeli. A to za cenu, že se musela vrátit část dotace. Momentálně vedení radnice stálo před dalším rozhodnutím, zda se roky s firmou soudit a nechat tam dál opuštěnou stavbu strašit, nebo vyvinout úsilí a pokusit se o schůdné řešení formou mimosoudní dohody tak, aby oběma stranám v rámci možností vyhovovala. Stalo se. Takže demontáž a postavení nového hřiště na Nováku provede firma MTStav na své náklady, všechny prvky budou splňovat požadavky kladené na statiku objektů a bezpečnost uživatelů, lezecké překážky budou zachovány, jenom budou umístěny do menší výšky, tzn. bez nutnosti záchranných sítí. V situaci, jaká byla, to je i dle mého názoru to nejlepší řešení. Pavlína Svobodová, tisková mluvčí radnice
Autor:Jiří D. Vloženo: 2017-05-26 14:00:05 IP: 109.72.14.***
....a kdo to všechno zaplatí....?
Autor:Předpověď počasí Vloženo: 2017-05-26 13:28:31 IP: 31.30.118.***
Jak šikulové dokážou udělat mnoho zásluh z jednoho průšvihu placenýho z kapes občanů. Napřed slavnostně otevřou, s péčí o zdraví a kondici děcek, lanový centrum. Pak ho s péčí o zdraví děcek zavřou. Pak ho okázale rozeberou a přemístí tam, kde bude zas ze stejných důvodů buď hned a nebo brzy po otevření, až si nějaký dítko vyvrkne nožičku, zavřeno. Zase za prachy občanů, aby mohli okázale předvolebně otevřít další, dřív nebo pozdějc zavřený, "centrum". Teď pod názvem nová dětská herní sestava. A občan může jen naivně doufat, že Všechny prvky budou splňovat požadavky kladené na statiku objektů a bezpečnost uživatelů. Klidová zóna zůstává v klidu, děti si jen odřely nosánky o ploty zvenčí.
Autor:Martina H. Vloženo: 2017-05-26 13:18:28 IP: 109.72.12.***
Super, tleskám a smekám.
Autor:Tom Vloženo: 2017-05-26 11:07:34 IP: 109.72.2.***
Super řešení. Jen by mě zajímalo co na tom Rynečku vznikne za herní prvky.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka