www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Konec prázdnin, začátek školního roku

2019-08-28 09:06:09 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

V souvislosti s koncem letních prázdnin a začátkem nového školního roku, kdy je předpoklad navýšení hustoty provozu, a dále s cílem ovlivnit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti, bude o víkendu probíhat dopravně bezpečností akce.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Policisté se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, na používání bezpečnostních pásů i zádržných systémů, na telefonování za jízdy, technický stav vozidel a na kontrolu předepsaných dokladů.

Během prvního zářijového týdne bude u škol zvýšený dohled nad bezpečností silničního provozu. Děti jsou po dvouměsíčním volnu méně obezřetné a plné zážitků z prázdnin. Chvíli jim trvá, než si zvyknout na změnu denního režimu. Prvňáčky čeká úplně něco nového, a nejen je, i jejich rodiče.

Než své ratolesti pošlou samotné do školy, je nutné s nimi trasu, která by měla být co nejkratší, ale také nejbezpečnější, několikrát projít. Trpělivě jim znovu vše vysvětlovat a procvičovat. Během několika prvních týdnů, někdy i měsíců, je lepší děti do školy vodit nebo je alespoň svěřit sourozencům či starším spolužákům.


PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka