www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kompostéry pro příbramské domácnosti jsou připraveny

2018-09-06 08:10:44 | Město Příbram, Pavlína Svobodová, DiS. ©

828 domácích kompostérů. Právě tento počet plastových nádob na kompostování trávy a listů je již připraven pro domácnosti, které si o ně požádaly vloni při dotazníkovém šetření v rámci výzvy Operačního programu Životní prostředí.

Foto

(Foto pixabay.com©)

„Vzhledem k tomu, že se jedná o organizačně náročnou akci, prosíme občany o trpělivost. Všichni, kdo si o kompostéry požádali a splnili kriteria dotace, budou v nejbližších dnech informováni prostřednictvím e-mailu, případně telefonicky o podrobnostech kdy a kde si budou moci kompostér vyzvednout,“ uvedl příbramský místostarosta Václav Švenda.

Kompostéry o velikostech buď 650, nebo 1050 litrů lidé dostanou zdarma formou zápůjčky, v rámci udržitelnosti projektu budou nádoby v prvních pěti letech v majetku města Příbram a po uplynutí této doby pak přejdou do vlastnictví jednotlivých uživatelů.

Projekt „Předcházení vzniku bioodpadů ve městě Příbram“ je realizován v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkový rozpočet projektu je 3.027.541 Kč, celková výše poskytnuté dotace je 2.573.409,85 Kč, která činí 85 % všech způsobilých výdajů projektu.


Pavlína Svobodová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka