www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Klidová zóna Ryneček ožila novými lanovými prvky

2017-07-17 07:57:43 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Strom s ptačími hnízdy, dvacetimetrová lanová dráha, lanová houpačka a lanová šplhací zahrada. To jsou nové prvky, které vyrostly v prostoru Klidové zóny Ryneček jako náhrada za původní lanové centrum. Hřiště bylo v sobotu předáno do správy Technickým službám města Příbrami, pro veřejnost bylo otevřeno v sobotu 15. července.

Foto

Klidová zóna Ryneček ožila novými lanovými prvky, otevřeno je od soboty 15. července.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

„Po dvou letech jsme se této zátěže z minulosti, tohoto kostlivce, zbavili a poslali jsme ho, doufám, k věčnému odpočinku,“ uvedl v této věci starosta města Příbrami Jindřich Vařeka jako připomínku situace, kdy původní, normám a bezpečnosti nevyhovující lanové centrum bylo nakonec demontováno.

Nové herní prvky jsou certifikované a splňují normy ohledně bezpečnostních požadavků na zařízení dětských hřišť. Lana a žebříky poskytují mnoho možností k lezení a procvičování stability a dovednosti dětí. Nově tak na ně čekají čtyři ptačí hnízda se spojovacími žebříky, dvěma šplhacími komíny a pěti šplhacími lany, dále lanová a síťová sestava zavěšená na dřevěných sloupech, lanová houpačka a také atraktivní dvacetimetrová lanová dráha.

Výsledná cena všech prvků je 1.342.128 korun bez DPH, realizaci provedla firma Berger - Huck s.r.o. z Horního Jelení.

Původní lanové centrum bylo rozebráno a na základě nového projektu přesunuto do areálu rekonstruovaného Nového rybníka, kde bude nově postaveno v blízkosti stávajícího Rákosníčkova hřiště. Momentálně probíhá příprava projektové dokumentace, na podzim 2017 by se mělo začít stavět.

Více informací zde: http://pribram.eu/aktualni-temata/lanove-centrum-se-demontuje.html.


Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka