www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kde najdeme dobříšskou lednovou kulturu

2018-12-13 09:47:43 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

Již 10. ledna 2019 můžeme navštívit vernisáž výstavy obrazů "Pozornost pro tmu". Vystavují zde tři malířky: Barbora Bieylonovičová, Veronika Rejfířová a Petra Tůmová. Následující den je na řadě divadelní představení Přemyslův soud...

Foto

Kapela Terne Čhave z Hradce Králové.
(Zdroj foto: Kulturní středisko Dobříš)

Kultura - leden 2019

10.1. Vernisáž výstavy obrazů "Pozornost pro tmu". Vystavují tři malířky: Barbora Bieylonovičová, Veronika Rejfířová a Petra Tůmová 
POZORNOST PRO TMU
Zveme Vás na vernisáž výstavy obrazů a grafik, reprezentující trojici žen, zaměřující se na moment mizejícího světla a přicházející tmy. Není to poprvé, co se tyto tři malířky setkávají na společné výstavě. Nyní se zaměřily na téma tmy, každá svým osobitým stylem, vnímáním a to jak v krajině, myšlenkách nebo představách.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 10. ledna 2019 od 18.00 hod. Výstava potrvá do10.2. 2019. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod. Vstup zdarma!

11.1. Divadelní představení Přemyslův soud - hraje ochotnický soubor Kruh Dobříš
Ochotníci zvou příznivce divadla na derniéru komedie Ervina Hrycha Přemyslův soud. Režie: Oldřich  Kníže.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 11. ledna 2019 od 19.30 hod. Vstupné dobrovolné!

18.1. Můžem i s mužem - divadelní představení
Co vše se odkryje a kolik slupek oloupe během jedné narozeninové párty. . Co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí. A po čem všichni touží, no přece po lásce, po tom nádherném stavu milovat a být milován.
Vtipná autorská feérie 4 žen, 4 archetypů. Vznikla z potřeby podívat se pravdě do očí…
Hrají: Kateřina Kaira Hrachovcová, Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Dáša Zázvůrková.
Režie: Vít Karas, dramaturgie: Kateřina Krobová, choreografie: Tomáš Slavíček, výtvarná spolupráce:Stáňa Šlosserová. Dálka představení: 90 min. – hraje se bez přestávky.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 18. ledna od 19.30 hod. VYPRODÁNO!

25.1. Terne Čhave - koncert
Kapela Terne Čhave z Hradce Králové dokáže od svých počátků v osmdesátých letech jednu důležitou věc. Zachovat si romské hudební kořeny, ale zároveň nepodléhat stereotypu. Díky kultivovanému žánrovému hledačství nasáli do svého stylu, kterému s nadsázkou říkají rom’n’roll, vlivy latiny, balkánské hudby i rocku. Celek přitom působí vyváženě, nic netrčí. V r. 2018 vydala kapela nové album Balvaj (Vítr). Terne Čhave v něm zachovává typickou roztančenou náladu a zároveň představuje mimořádně pestrou nabídku skladeb, rozmáchnutých od balkánských dechů po rock. Terne Čhave je bezesporu jedna z nejúspěšnějších a nejzajímavějších romských kapel posledních deseti let. Máme se na co těšit...
Společenský sál KD Dobříš, pátek 25. ledna 2019 od 20.30 hod. Vstupné: 170,- (předprodej) a 190,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

27.1. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 27 ledna 2019 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

Připravujeme na únor
8.2. Pocta Zuzaně Navarové - koncert
Zuzana Navarová stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz.
Náročného úkolu nazkoušet koncert složený z písní Navarové se zhostila šansoniérka a herečka Markéta Burešová. Spolu s ní Zuzaniny písně na pódiu interpretuje trio hudebníků z různých uměleckých světů. Akordeonista, pianista, zpěvák a skladatel Mario Bihári, klavíristka a herečka Petra Bílková a herec, bubeník a skladatel Ivo Sedláček doprovázíející uskupení na cajon.
Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302. Divadelní i stolové uspořádání.
14.2. Vernisáž výstavy studentů pražské Střední školy umělecké a řemeslné (multioborová výstava)
22.2. Thom Artway s kapelou - koncert výrazné mladé tváře současného popu, písničkáře a dvojnásobného držitele Ceny Anděl. Předprodej vstupenek od 29.1. v Trafice u Davida. Rezervace pro mimo dobříšské na tel.: 318521302

Výzva pro výtvarníky Dobříšska
Jménem KS Dobříš si Vás dovoluji přizvat k účasti na IX. salonu výtvarníků Dobříšska, který se tentokrát uskuteční v termínu  27. dubna – 26. května  2019.
„IX. Salon“ proběhne opět beze změn, tzn., že prezentace na „salonu výtvarníků“ nebude omezena tématy ani použitými výtvarnými technikami. Jediným omezením bude stáří vystavovaných děl, které by nemělo přesáhnout cca 2 roky od jejich vzniku. Podmínkou účasti je taktéž trvalý pobyt výtvarníka v Dobříši, nebo v jeho nejbližším okolí (obce do 5 km). 
Pro zdárnou přípravu, instalaci a propagaci výstavy je nezbytné dodržet tyto pokyny:
* Do 29. března 2019 potvrdit písemně či telefonicky účast.
* Výtvarná díla v maximálním počtu 2 ks je třeba předat pracovníkům kulturního domu nejpozději do čtvrtka 18. dubna 2019.  Protože doufáme v hojnou účast, obvyklou v minulých ročnících, a je možné vystavit jen omezený počet prací, budou doručená díla následně posouzena a vybrána (nikoli cenzurována) komisí složenou ze zástupců výtvarné obce a kulturního střediska
* K doručeným a řádně podepsaným dílům je třeba doplnit název a techniku.
* (výtvarná díla určená k zavěšení budou opatřena řádným závěsným systémem…háček u obrazů, apod.) V opačném případě nebudou vystavena.
* Příspěvek na občerstvení a propagaci činí 150 Kč. Bez jeho zaplacení bohužel nelze vystavovat.
 
Slavnostní zahájení výstavy - vernisáž - se uskuteční v sobotu 27. dubna v 17.00 hod. ve výstavním sále kulturního domu. Věřím, že tato výstava opět významně obohatí kulturní dění našeho města.
Adresa a kontakt: Kulturní středisko Dobříš, Mírové náměstí 68, Dobříš, 26301.
Mobilní telefon: 777 022 323 Marek Hájek, e-mail: hajek.kddobris@seznam.cz.


Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka