www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Každý svého zdraví strůjcem

2018-10-01 08:24:17 | Město Dobříš, Šárka Krůtová, DiS. ©

Město Dobříš a  Arcadia Praha s. r. o. zvou širokou veřejnost na putovní výstavu Ligy proti rakovině Praha  „Každý svého zdraví strůjcem“, která poprvé přijede také do Dobříše.

Foto

(Z upoutávky)

Kde? Dobříš, Kopáčkův dvůr
Kdy? 4. října 2018 - 10.00 - 18.00 hodin a 5. října 2018 - 09.00 - 17.00 hodin
Co? Putovní výstava Ligy proti rakovině Praha

Každý svého zdraví strůjcem
… je název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině Praha již jedenáctým rokem vydává na pouť po českých a moravských městech.  Hlavním cílem akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny. Smyslem projektu je netradiční formou informovat veřejnost o široké problematice onkologických onemocnění, akcent je kladen zejména na otázky prevence, vysvětlení rizik, na efektivní a osvědčená doporučení, jak se vyvarovat rakovině zdravým životním stylem a životosprávou.

Liga proti rakovině Praha se rozhodla představit téma rakoviny a její prevence z přívětivější tváře, proto oslovila významné kreslíře Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívu, Miroslava Bartáka, jejichž kresby tvoří volný doprovod, humorný kontrapunkt a svérázný komentář k verbálním obsahům. Humor a nadsázku přinášejí zároveň dokumentární fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života. Součástí expozice jsou panely určené dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu přiměřeně svému věku.

Pro dětské návštěvníky a žáky škol jsou kromě dětské části expozice připraveny zábavné „hrátky“, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“.  Děti si odnesou nejen poznání a zážitky, ale rovněž odměny a ceny.

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou „vyšetřovnu“. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. krevní tlak, BMI, procenta tuku v těle. V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR  ke spolupráci také členy České akademie dermatovenerologie. V každém městě bude k dispozici odborný lékař, se kterým mohou lidé konzultovat mateřská znaménka, pihy a jiné změny na kůži.

Zdroj: www stránky Ligy proti rakovině Praha

Program:
* Expozice LABYRINT ZDRAVÍ se zajímavými informacemi o prevenci rakoviny doprovázená vtipnými ilustracemi Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy a Miroslava Bartáka a fotografiemi Františka Dostála
* Vyšetření základních zdravotních parametrů – hladiny cholesterolu, výše krevního taku, BMI a poradna zdravého životního stylu
* Kontrola znamének a pih odborným lékařem – dermatologem
* Nabídka odborných publikací k jednotlivým typům nádorových onemocnění
* Promítání krátkých informačních spotů se zdravotní tématikou
* Soutěže pro děti i dospělé „Zkus, jak jsi na tom!“, kde vyzkoušíte své smysly, znalosti, fyzickou kondici i postřeh
Vystoupení žáků ZUŠ, sportovní vystoupení a další (tento program bude upřesněn), prezentace dobříšských spolků
* Část výstavy je určena i pro děti, které ještě neumějí číst
* Odměny a dárky pro děti a dospělé
* Celá akce včetně vyšetření je přístupná ZDARMA!

Akce je letos propojena s „Zdravá a aktivní Dobříš“.


Město Dobříš, Šárka Krůtová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka