www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kam za kulturou na Dobříši

2018-04-23 08:14:33 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

11. ročník modelářské výstavy Dobříšská želva, Divadelní festival ochotnických souborů, obrazy Jiřího Brodiny a hlavně Dobříšské májové slavnosti. Tolik ukázka z květnového programu Kulturního střediska Dobříš...

Foto

Jiří Brodina - Obrazy
(Zdroj foto: Kulturní středisko Dobříš)

Kultura - květen 2018

5. - 6.5. Dobříšská želva - 11. ročník modelářské výstavy
Letos bude ve znamení hloubkařů. Kromě prohlídky modelů se můžete zúčastnit i besedy s historikem Filip Vojtášek, předním českým expertem na útoky hloubkařů na českém území během druhé světové války. Pořádají Modeláři Dobříš
Společenský sál KD Dobříš, sobota 5.5. od 14.00 do 18.00 hod., neděle od 10.00 do 15.00 hod.

8.5. Arnošt Goldflam, Doma u Hitlerů - hraje Podbrdské národní divadlo - 1. repríza
6 mini-příběhů, které spojuje postava Adolfa Hitlera, je poněkud neortodoxním pohledem na nejproslulejšího zločince dějin.
Je symbolické, že se hra Doma u Hitlerů reprizuje 8. května v Den vítězství nad fašismem, v prostorách bývalé synagogy...zajímavá konstelace... Bohužel ale musíme případné zájemce upozornit, že toto představení je vyprodané... Možnost máte zase 7.6., kdy proběhne 2. repriza.
Společenský sál KD Dobříš, úterý 8. května 2018 od 19.30 hod.

11.5. - 18.5. Divadelní festival ochotnických souborů
Místní ochotnický soubor vás zve na již 13. ročník této divadelní přehlídky. Vystoupí ochotnické soubory ze Staré Huti, Chodouně, Prahy, Sedlčan, Kytína, Čenkova, Žebráku a na závěr i domácí soubor KRUH, který celý festival pořádá. Program na www.kddobris.cz.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 11.5. - pátek 18.5., začátky představení vždy od 19.30 hod. Vstupné dobrovolné!

19.5. Dobříšské májové slavnosti
Opět se předposlední květnovou sobotu sejdeme na tradičních "májovkách". Věříme, že vás letošní nabídka nezklame a bude nám přát i počasí. Kromě místních účinkujících a zajímavých hostů jsou hlavními hvězdami DMS 2018 oblíbené rock-popová kapela Eddie Stoilow, vynikající sportovci Damjan Siriški (vicemistr světa, 4x mistr ČR) a Ondra Šenk (mistr ČR,3.místo na mistrovství světa), kteří předvedou freestyle bike exhibici a vrcholem slavností bude jistě kapela Supergroup CZ, která zahraje české a světové hudební pecky. Obsazení mluví samo za sebe: M. Pavlíček, K. Střihavka, K. Kryšpín, Vl. Kulhánek, R. Dragoun a J. Hrubý.
Programem na pódiu provází již osvědčený moderátor Josef Libický. Těšíme se na Vás.
Více informací o programu na webu a FB kulturního domu, informačního střediska a města Dobříš.
Dobříš, Mírové nám. a okolí sobota 19. května od 9.30 hod. Vstup volný.

27.5. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 27. května 2018 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

31.5. Vernisáž výstavy - Jiří Brodina - Obrazy

Jiří Brodina je malíř, který svými obrazy dokáže oslovit vnímavou duši člověka. Na jeho plátnech naleznete podivné postavy z bájného světa, zemité barvy podbrdské krajiny, hvězdné nebe i kouzlo a sílu severního moře. Vedle obrazů inspirovaných výhledem z oken kuchyně ve Všeradicích, v nichž neopakovatelně zachycuje svůj úhel pohledu na realitu, maluje i své snové představy. Technikou maleb z barevných skvrn nás přivádí do světa pomíjivé imprese, která v nás však dokáže zanechat trvalé stopy dojmů z tvorby umělce (Petr Petříček).
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 31. května 2018 od 19.00 hod. Výstava potrvá do čtvrtka 28. 6. 2018. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod. Vstup zdarma!

Připravujeme:
1.6. Vanua2 - koncert, pop-rock, reggae
Rytmika legendárního Blue Effectu, tedy bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš, který se v sestavě kapely Radima Hladíka rovněž objevil - to je základ nové české kapely Vanua2. Trojici muzikantů doplnil kytarista Honza Ponocný a kytarista a zpěvák se „sealovským“ hlasem Yannick Tevi, pocházející z tichomořského ostrova Vanuatu. (Zdroj: www.idnes.cz)
Žánr, který hrají, se nedá jasně popsat. Jednou je to pop rock, jindy zabrousí třeba do reggae. Na jedinečnosti jí ale přidává silný vokál, který podrží zkušená kapela. Jejich sound je světový. (Zdroj: www.deník.cz).
Společenský sál KD Dobříš, pátek 1. června od 20.30 hod. Vstupné: 160,- (předprodej), 190,- (na místě). Předprodej vstupenek od 14. 5. 2018 v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.:318521302.
7.6. Arnošt Goldflam, Doma u Hitlerů - hraje Podbrdské národní divadlo - 2 repríza
24.6. Taneční čaje
27.7.- 28.7. Summer Fest Dobříš - tradiční hudební akce za sportovní halou. Zahrají kapely: Imodium, Čankišou, Lucie Revival, Vasilův Rubáš, Cold Cold Nights, V-Pořádku a Wocaties band.


DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ SLAVNOSTI 2018 - podrobný program

Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka