www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kam v červnu za dobříšskou kulturou

2019-05-20 08:22:57 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Okrašlovací spolek Dobříš, spolu s Kulturním střediskem Dobříš, Musejním spolkem Dobříšska a Zámkem Dobříš, vás zvou na dobříšskou muzejní procházku, která se koná pod hlavičkou celorepublikové akce Muzejní noc 2019...

Foto

Muzejní noc 2019.
(Z upoutávky)

Kultura - červen 2019

Výstavy obrazů
Miroslava Pátková, Zdeněk Pátek, Petr Velebil a Iveta Vodenková - krajinomalba a abstrakce.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 30. května 2019 od 18 hodin. Výstava potrvá do neděle 30. června 2019. Otevřeno: PO – ČT 8.30-16.00 hod., NE 14.00 - 16.00 hod. Vstup zdarma. 

15.6. MUZEJNÍ NOC 2019
Pořadatel akce, Okrašlovací spolek Dobříš, spolu s Kulturním střediskem Dobříš, Musejním spolkem Dobříšska a Zámkem Dobříš vás zvou na dobříšskou muzejní procházku, která se koná pod hlavičkou celorepublikové akce Muzejní noc 2019... Zájemci budou moci během odpoledne navštívit významná místa města a současně i tři muzejní instituce - Archiv a depozit Muzea města Dobříš, expozici Muzea hraček na zámku Dobříš a expozici Muzea (rukavic) Dobříš na náměstí.

Program:
* Odpolední procházka městem s tajenkou 15.30 - 17.00. 
Start od: Muzeum Rukavic Dobříš (Kopáčkův dům)
Vyluštěte s námi tajenku Hledání dobříšské historie.
Pro všechny úspěšné luštitele připravena sladká odměna.
Provede Petr Kadlec
 
* Muzeum hraček – Zámek Dobříš - 17.00 - 18.00
Historie vlakové trati Praha – Dobříš - Petr Hanuš (17.00 - 17.30)
Jak se učilo ve škole na začátku 20 stol. - Zlata Paličková (17.30 – 18.00)

* Muzeum Rukavic Dobříš (Kopáčkův dům) - 18.00 - 19.00
Voda základ života – prezentace koloběhu vody VHS Dobříš - Blanka Marvanová
Od 18.15 setkání malých vodníku – Každé dítě, které přijde v doprovodu s rodiči v kostýmu vodníka (počítá se i celozelené oblečení), dostane malý dárek.

* Depozitář Městského muzea - 19.00 - 20.00
Historie výroby rukavic – Ludmila Osičková
Setkání bývalých muzejníků. Pozváni jsou pánové Oldřich Průša, Pavel Pince a Martin Nykl.
Na závěr malý koncert hudebníka Petra Vašiny.

* Večerní procházka městem - Od 20h do 22h
Star od depozitáře Městského muzea Dobříš
Provede Petr Kadlec

Jednotlivé instituce budou v rámci akce Muzejní noci otevřeny od 17.00 do 20.00 (muzeum hraček již od 13.00 hod.). Program bude časově navazovat...
Do všech prostorů během akce bude Vstup zdarma
Těšíme se na Vás!
Případná změna a nebo doplnění programu vyhrazena.

21.6. Petr Kalandra Memory Band - koncert
Koncert party muzikantů, kteří přivedou Petra Kalandru zpátky k životu. A to tak, že nebudete věřit, že tomu bude už téměř dvacet pět let, co zaklepal na nebeskou bránu.
Zpráva o předčasném úmrtí Petra Kalandry zasáhla v roce 1995 širokou hudební veřejnost.
Odešla osobnost, která v dobách komunismu přinášela českému posluchači americký folkrock, blues ale i skvělou náladu. Dodnes si všichni připomínáme jeho písně díky oficiálním nahrávkám (Marsyas, ASPM, Bluessesion I, II…) ale i díky mnoha amatérským záznamům z koncertů.
Skupina Petr Kalandra Memory Band vznikla v roce 2005 jako pocta Petrovi Kalandrovi. Jejich koncerty jsou nabité hitovkami ale i méně známými skladbami z repertoáru Petra Kalandry, Marsyas nebo ASPM.
Večer ve společnosti skupiny Petr Kalandra Memory Band vás přenese o několik let zpět, kdy všichni chtěli táhnout za zakázaný provaz, ale jiným směrem, než jim bylo určováno. Můžete se těšit na koncert plný pohody a skvělých písní, které vám připomenou, že blues má 12 taktů, které uměl každý spočítat... Hrají: Míra Kuželka - kytara, zpěv, Oldřich Šimků (Linda) - kytary, zpěv, David Homola - bicí, Jan Petrásek (Ampér) - baskytara, zpěv, Igor Šikula - foukací harmoniky, Richard Řeřicha - klávesy
Společenský sál KD Dobříš, pátek 21. června 2019 od 20.30 hod. Vstupné: 200,- (předprodej) a 230,- (na místě). Předprodej vstupenek v trafice U Davida od 3. 6. 2019. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302. Divadelní uspořádání hlediště.

23.6. Taneční čaje
Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 23. června 2019 od 17 hodin, vstupné dobrovolné

Připravujeme na prázdniny
26. - 27.7. Summer Fest Dobříš - tradiční hudební akce
Ani letos si nenechte ujít tradiční dvoudenní hudební akci, která se letos uskuteční ve skate parku V Lipkách. Tradiční areál za sportovní halou je uzavřen z důvodu celkové rekonstrukce omítek, proto se stěhujeme tzv. o dům dál...
I toto léto přijedou na Dobříš zahrát skvělé kapely, na které se určitě vyplatí přijít… V pátek to budou: Wocaties band, Kurtizány z 25. Avenue a Cocomana a Solid Vibes. V sobotu se můžete těšit na hudební fenomén jménem Pokáč, východočeský IN4MATION a brněnský Fred Madison.
Tak neváhejte a přijďte, léto a muzika, to patří k sobě. Více informací o programu v příštích DL. Sledujte facebook a webové stránky KD Dobříš. Těšíme se na vás!

(Zdroj: Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka