www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

K soše vodníka v areálu Nového rybníka brzy přibudou další pohádkové postavy

2017-09-06 09:58:22 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

O zručnosti odsouzených z Věznice Příbram, kteří se v rámci pracovního zařazení od března letošního roku podílejí na revitalizaci Nového rybníka v Příbrami, se návštěvníci mohou sami přesvědčit přímo v jeho areálu. Dokladem tohoto tvrzení je mimo jiné nově vznikající dřevěná socha vodníka, kterou vyřezává právě jeden z odsouzených.

Foto

K soše vodníka v areálu Nového rybníka brzy přibudou další pohádkové postavy.
(Foto Město Příbram, Pavlína Svobodová ©)

Odsouzení, pracující v areálu Nováku, dostali šanci projevit své dovednosti, manuální zručnost a svou tvůrčí činností přispět ke zkrášlení tohoto vyhledávaného kouta Příbrami. Zároveň mohou svými činy ukázat, že i odsouzení ve výkonu trestu odnětí svobody jsou schopni kvalitně odvádět zadanou práci. A to se jim prozatím daří.

Co se týče vyřezávaných soch, podle plánů vedení města Příbrami nezůstane pouze u jediné. „Zručnosti těchto pracovníků si velice ceníme. A to, že se k nám dostal i jeden z odsouzených, který se vyzná v řezbářském řemesle, považujeme doslova za šťastnou náhodu,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že ve hře je ke stovce dalších nápadů, ze kterých se budou vybírat ty nejzajímavější.

„Uděláme vše proto, aby i přes zimní měsíce mohla tato jeho až umělecká činnost pokračovat,“ doplnila starostu místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková a prozradila, že výhledově se návštěvníci areálu Nového rybníka a zejména děti mohou těšit na další pohádkové postavy, nové herní prvky nebo na lavičky v pohádkovém provedení.

Ředitel Věznice Příbram plk. Mgr. Jiří Purkart k tomu dodává: „Těší mě, že spolupráce mezi Věznicí Příbram a městem Příbram nadále pokračuje a výsledky jsou vidět v podobě dobře odvedené práce odsouzených.“

Práce odsouzených v areálu Nového rybníka

V rámci zaměstnávání odsouzených Věznice Příbram navázala spolupráci s Městem Příbram právě na obnově areálu přírodního koupaliště Nový rybník. Odsouzení začali pracovat na revitalizaci 15. března 2017, během této doby se podíleli na opravě hráze, instalaci bednění, opravě ostrůvku uprostřed rybníka, na vzniku dětského vodního hřiště včetně pláže s pozvolným přístupem do vody, úpravě podkladů cest, pracovali také na vybudování nafukovacích trampolínek a mnohých dalších pracích, které úzce souvisejí se současnou podobou Nového rybníka a jeho okolí. V současné chvíli je počet pracujících odsouzených 3.


Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí


Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Brabec Vloženo: 2017-09-06 15:46:21 IP: 193.84.7.***
To je vyřezáno do živého stromu? Tak to je teda pěkná pra-árna!

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka