www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jindřich Vařeka: Co chceme a co nechceme...

2018-10-15 07:35:57 | Ing. Jindřich Vařeka ©

Přiznávám, že po vyhlášení výsledků komunálních voleb v Příbrami jsem nespal. Nepočítal jsem s tím, že má odpovědnost za další vývoj v Příbrami bude až tolik závislá na kandidátech za Hnutí ANO a na mně samotném. Také přiznávám, že představa dalších čtyř let služby v uhádaném a nekonstruktivním zastupitelstvu mne přímo děsí.

Foto

Starosta Příbram Ing. Jindřich Vařeka.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Základní podmínkou vyřešení kterékoli svízelné situace je uvědomění si toho, co chci a co nechci.

Takže, co vlastně chceme?

Chceme nekonfrontační zastupitelstvo, které problémy nevytváří, ale které naopak aktivně spolupracuje s radou města. Rada města je navýsost pracovní orgán, který nemá na politiku čas. Chceme-li, aby Rada a zastupitelstvo spolupracovaly v co největším rozsahu, musíme maximálně respektovat klíč, který byl voliči stanoven. Měli bychom se proto pokusit o to, aby i složení Rady v co největší míře odpovídalo složení zastupitelstva.

Klidná a rozumně se chovající politická scéna je pro ANO Příbram natolik důležitý cíl, že jsme připraveni obětovat majoritu v Radě města. Nabízíme proto 4 místa (ze sedmi) subjektům napříč prakticky celým politickým spektrem. Jako první jsme oslovili TOP 09 s nabídkou dvou křesel, dále potom Piráty, Příbramáky pro Příbram, KSČM a samozřejmě ODS.

Až do této chvíle jsme obdrželi kladné stanovisko od paní Mgr. Humlové a od paní Mgr. Vesecké.

Z titulu vítěze voleb, který nese největší díl zodpovědnosti za to, jak budou příští 4 roky v Příbrami vypadat, trváme na obsazení tří klíčových pozic na radnici vlastními lidmi. Jedná se o místo starosty, místostarosty pro ekonomiku a investice a o místostarostu pro sociální záležitosti a školství. Další čtyři křesla v Radě nabízíme bez jakýchkoliv doplňujících podmínek z naší strany. S radostí uvítáme návrhy preferující maximálně odborné personální obsazení.

Pro úplnost uvádím, že pro případ, že by strany neprojevily o účast svého zástupce v radě města zájem, ANO Příbram má na obsazení dalších míst v tomto ryze pracovním orgánu připraveny i své vlastní kvalitní kandidáty.

Náš současný postoj je možné charakterizovat takto. Neklademe si žádné podmínky, nikomu nic neslibujeme a od nikoho žádné sliby nevyžadujeme. To, co nabízíme je podíl na řízení města.

Nyní se vyjádřím k tomu, co nechceme.

Zcela odmítáme dosavadní praktiky jednotného hlasování v rámci klubů či stran. Nechceme tvořit žádné koalice, protože nechceme válcovat opozici násilným přehlasováváním. Zastupitelé za ANO nechtějí zneužívat supersilného mandátu a nehodlají v zastupitelstvu hlasovat jednotně dle dohod ukutých v zákulisí.

Konečným cílem našeho snažení by mělo být uvědomění si odpovědnosti každého jednotlivého zastupitele za své vlastní postoje, neboť zastupitel je povinen hlasovat ve prospěch občanů města, nikoli ve prospěch klubů nebo snad doktrín svých stran.

Vařeka Jindřich
starosta města


Ing. Jindřich Vařeka ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:David Vloženo: 2018-10-19 08:51:31 IP: 78.45.204.***
Já jaksi nechápu tohle politikaření na úrovni města. Vykašlete se na to, v jaké jste straně. Já budu spokojenej, když město budou řídit odborníci a je mi opravdu uplně fuk z jaké je strany. Proto nechápu, proč by v radě nemohla být paní doktorka Humlová. I když popravdě jsem čekal, že bude pokračovat ANO a TOPka.
Autor:Kačabová Jana Vloženo: 2018-10-18 13:15:59 IP: 89.24.61.***
Dobrý den.Proč tedy volíme? Je to jako v restauraci. Objednam si co mi chutná a mám osvědčené ale přinesou něco na co nemám vůbec chuť a jíst nechci.Přitom na jídelníčku mé oblíbené jídlo bylo. Za mě je to škoda , myslím že lidi dali najevo svá přání ale kuchař to uvaří jinak...Hezký den
Autor:V. Vítek Vloženo: 2018-10-18 05:56:37 IP: 176.98.110.***
NECHTE už toho hádání o KORYTA a koukejte raději předláždit ulici za kostelem od Radnice ke kulaťáku! Po ní jet třeba do nemocnice,je o život ! Když před 60 lety navážely Tatry materiál z RMC na násypku u mostu přes žel. trať a stavělo se sídliště, byla komunikace v daleko LEPŠÍM stavu ! Takové dílo kdybych byl před 61 lety,když jsem se učil odvedl,tak mi mistr ZPŘERÁŽEL obě ruce ! Dále konečně řešte obchvat města na Plzeň , nechte šachování a stavění různých KOULÍ po náměstích a podobných nesmyslů , které pro občany nemají cenu !
Autor:Tomáš Mosler Vloženo: 2018-10-17 21:33:31 IP: 194.228.79.***
"Nemohu si pomoci, ale něco mi tu jaksi nevoní..." - Teoreticky může být oním kandidátem na místostarostu pro školství a sociální oblast p. Konvalinka. Vzhledem k tomu, že zároveň řídí příspěvkovou organizaci Centrum sociálních a zdravotních služeb, pak hrozí riziko - sice jen nepsaného, ale přesto - střetu zájmů a ovlivnění objektivity. Nebo by v čele Centra stanul za období čtyř let již šestý ředitel?
Autor:Redakce Vloženo: 2018-10-17 19:07:56 IP: 176.98.110.***
Příspěvek diskutujícího Petra S. byl z této diskuse vymazán pro porušení Kodexu diskutéra. Vyzývám diskutující, aby zanechali osobního napadání. J. Hodrment
Autor:milan.milan Vloženo: 2018-10-16 21:39:57 IP: 176.98.110.***
Snad mi nikdo nebudete tvrdit, že paní Potůčková je odborník. V jaké oblasti prosím? Neznám jí osobně, ale jako občan PB znám jí i její děti a zatím se neorientuji v tom, kde bude její přínos. To bych to spíš pochopil u "piráta", dejme tomu u "bojovnice". Věřím, že idea starosty je ušlechtilá, v podstatě dobrá. Ale jak mu věřím, fandím, volím ho a přeju si, aby starostoval minimálně jedno další období, nevěřím formě vedení města, kterou popisuje. A to se o to vážně snažím, nejde to...
Autor:Panek Vloženo: 2018-10-16 17:06:47 IP: 90.176.86.***
Dobrý den, ve zkratce: s p. Vackem hluboce nesouhlasím - síla Ano je právě taková, jak se chovají standardní politické strany. Není to tak, že právě model klasické politiky zklamal? Stejně tak nemůžeme říci, že model koalice vs opozice před nástupem p. Vařeky přinesl do města spokojenost a kvalitní vládu. Stejně tak nesouhlasím s podílem komunistů na řízení města. Pokud kdokoli a sebelepší potenciální správce města kandiduje za KSČM, vyjadřuje tím podporu idejím komunismu a nemá v podobné funkci co dělat.
Autor:Petr Němec Vloženo: 2018-10-16 12:25:32 IP: 195.88.164.***
Doufám, že to jen další vtipný článek našeho pana starosty. Pokud by to skutečně byla pravda, tak se již "těším" na další volné pokračování knihy Kronika města Kocourkova.
Autor:jana Vloženo: 2018-10-16 10:04:45 IP: 109.72.4.***
Demokracie je systém , který je založen na volbě občanů. Ti v Příbrami dali silný mandát vítězi a je na něm jak s ním naloží. Současná pozice Vařekova týmu je tak silná, že může volit z různých možností. Chápu jeho neblahou zkušenost z minulého období , že nechce obětovat čas tlacháním a destruktivním chováním řady zastupitelů . Jeho vize je však neověřená a hořký pocit z neúspěchu ostatních zájemců o radnici může být silnější než odpovědnost vůči voličům viz nářky neúspěšného Josefa Vacka. Vzpomeňme také na chování zastupitelů Dandy a Stefanidesové po neúspěšném nenaplnění jejich tužeb po postech v minulém vedení. Ať se to někomu líbí , nebo ne, musíme akceptovat rozhodnutí voličů a věřit , že tento silný mandát bude využit ku prospěchu města.
Autor:S930 Vloženo: 2018-10-16 07:41:19 IP: 109.72.5.***
Je úsměvné pozorovat všechny ty politické "specialisty" jak všude trousí moudra jejichž množství velmi rychle dosáhne rovnosti s matematickým množstvím variant složení RM a ZM ve skutečnosti. A co se pak stane ? ..... Titíž "specialisté" pak budou svá moudra připojovat k oznámení " vidíte, já to říkal"
Autor:Rudolf Smetana Vloženo: 2018-10-15 23:48:06 IP: 194.228.68.***
Diviš Prokop. Fajn, zařadil jste si mne. A co dál?
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2018-10-15 22:33:05 IP: 176.98.110.***
Pro příbramské komunisty je dnes důležitější vrabec v hrsti než holub na střeše. Už je po dlouhých dvaceti čtyřech letech totiž omrzelo čekat, až jejich radikální program osloví davy protestních voličů. A tak je pro ně snazší obsadit nabízené místo v radě města a ukázat svému tvrdému voličskému jádru, že s komunisty se musí stále počítat. Část zklamaných příznivců koalice ANO a TOP 09 si však stále nechce vůbec připustit možnost, že již minimálně poslední dva roky před volbami existovala hlasovací skupina ANO doplněná o tři komunistické zastupitele JUDr. Vladimíra Kyseláka, Mgr. Jiřinu Humlovou a Mgr. Jarmilu Potůčkovou. Doufala v pokračování příbramsky demokraticky “voňavé” koalice ANO a TOP 09. Vyjednávací tým ANO Ing. Jindřich Vařeka, Mgr. Alena Ženíšková a Marta Frýbertová však pragmaticky usoudil, že zlegalizuje doposud existující avšak přece jenom neformální koalici s komunisty. Z pohledu ANO nejde o nic nového. Minimálně od loňských voleb do sněmovny je totiž KSČM “podporovatelem” Babišovo vlády a díky tomu také součástí českého politického establishmentu. V brzké době se jím stane také i v levicově nostalgické Příbrami. Navzdory skutečnosti, že ve zbytku republiky ztrácí KSČM své dřívější pozice rychleji, než by si přála.
Autor:Jan Vloženo: 2018-10-15 22:13:03 IP: 46.135.85.***
Je zarážející slyšet pouhý týden po volbách nářky pana starosty jak se děsí dalších čtyř let v zastupitelstvu. Že by byl tak lehkovážný? Že by nevěděl do čeho jde? Zajímavé prozření. Nebo to je pouze potvrzení sice neustále vyvracených předvolebních zvěstí, že pan Vařeka svým jménem vyhraje volby a pak se tiše vytratí do ústraní a přenechá starostovské křeslo ambicióznímu kolegovi? Ať si každý udělá svůj názor kde je pravda. Je smutné sledovat, jak si zde pan starosta s výřečností sobě vlastní připravuje alibi na lumpárnu, kterou chce provést. Když nevyšla domluvená koalice s P. Větrovským po totálním propadáku ČSSD, tak je v záloze ještě větší hanebnost s KSČM. Tím odborníkem na sociální oblast, oblast školství, kulturu a další včetně manažerských dovedností není jistě nikdo jiný než pan Konvalinka, který ve svých 34 letech má určitě zkušeností na rozdávání. Vždyť byl již i zástupce ředitele na ZŠ a nyní na centru sociálních služeb. Ještě otázka kdo jej nahradí. Že by paní Alena? A kdo je tím odborníkem na ekonomiku? Zde to nebude tak jednoduché. Pana Dvořáka po 4 letech vyštípali - asi moc šetřil a brzdil v rozletu paní Alenu Ž. Toho si tedy můžeme rovnou škrtnout. Mohl by to být pan Rotter, ale vzhledem k tomu, že se ani v minulém období nikam nehrnul a zůstával v závětří a s jistotou svého teplého dobře placeného fleku, tak to asi nebude on. Další možností je pan Holý. Díky jeho širokým podnikatelským aktivitám to ale jistě také nebude v jeho silách. Takže kdo další? Snad mají všech pět pohromadě, aby radním pro ekonomiku udělali paní Martu. Pak už nezbývá nikdo jiný než neznámý pan Buršík - investiční manažer, 39 let. Kdo se chce vsadit?
Autor:Fanda Vloženo: 2018-10-15 21:07:32 IP: 89.103.158.***
Kdo je tajemný kandidát pana Holého na místostarostu? Že by ambiciozní pan Konvalinka (kvalifikace, škola UJAK Praha), nevím nevím já bych tam radši viděl pana Švendu.
Autor:Jana Vloženo: 2018-10-15 21:06:21 IP: 176.98.110.***
Libuško, perfektně jsi to vystihla, ano, ANO si s komunisty hodně pohorší v očích veřejnosti. Škoda.
Autor:Šális Vloženo: 2018-10-15 20:46:47 IP: 109.72.12.***
Absolutní souhlas s Libuškou!(Šlehoferovou) Taky mě mrzí, že v TOPce nejsou ti odborníci!:-) „Příbramané“ buďme trpěliví a nechme to kluky od „silného premiéra“ "dotáhnout"! Oni nejlépe vědí, kdo je a kdo není odborník!:-)
Autor:Fanda Vloženo: 2018-10-15 20:25:36 IP: 89.103.158.***
Kdo je tajemný kandidát pana Holého na místostarostu? Že by ambiciozní pan Konvalinka (kvalifikace, škola UJAK Praha), nevím nevím já bych tam radši viděl pana Švendu.
Autor:L.Šlehoferová Vloženo: 2018-10-15 19:18:56 IP: 176.98.110.***
Vůbec nevím, jak probíhají povolební vyjednávání.Mám jen znalost výsledků voleb.TOP 09 byla druhá a pro mě z toho vyplývá, že jejich práce byla spoluobčany hodnocena kladně.Pominula bych osobu pana Stříbrnského!! Nelíbí se mi hodnocení, že pan Švenda nic nedělal. Školství sleduji jen okrajově - jsem senior, ale vidím pár hezky opravených školních hřišť, rekonstruované školky, školní jídelnu, hlediště kina. Úžasný průběh Dvořákova festivalu,akce v galerii, v knihovně je úplně jiná pracovní atmosféra. Vidím nadšení děvčat z pořádaných akcí.Dnes jsem viděla v knihovně konečně vybudovaný výtah a prostory v přízemí.Vybavuji si řadu jiných povedených akcí.Jistě by toho mohlo být více, ale vše je o financích.Pan Švenda při zastupitelstvech elegantně ustál nespočet útoků pánů Řiháka, Větrovského a Kareše. Proto si myslím, že hodnocení jeho osoby je v mnoha případech nespravedlivé. Pokud pracuje rozvážněji, nevidím to jako chybu, ale mnohdy výhodu. Mohla bych mu mít za zlé, že si nedokázal poradit se špatným vedením SZM. Osobně jsem při volbách zaškrtla osoby, kterým věřím v ANO a TOP 09 .
Autor:tonda Vloženo: 2018-10-15 18:59:07 IP: 176.98.110.***
Dobrý večer všem. Každá koalice byla vděčná za hlasy KSCM.Ukazu je se to i dnes po volbáchtak proč zas p.Vacek prudí a ostatní
Autor:Martin Vloženo: 2018-10-15 18:56:36 IP: 109.72.4.***
Vážený pane Holý, nikterak nezpochybňuji, že místostarosta pro ekonomiku města a investice má, nebo dokonce musí mít ekonomické, potažmo manažerské vzdělání, u "sociálního" místostarosty je kvalifikace dle mého názoru jiná. Jsem zvědav, jaké eso z rukávu tedy vytáhnete, nikoho tak "multizkušeného" na vaší kandidátce totiž opravdu nevidím, rád bych jen podotkl, že dosavadní práci místostarosty Švendy nikdo (ani Vy, ačkoliv jsem se Vás na to přímo ptal) veřejně nezpochybnil, tudíž nevidím jediný důvod, proč by nemohl ve své práci nadále pokračovat. Také platí, že výsledky uplynulého volební období byly společným dílem koalice ANO a TOP 09, čemuž odpovídal i současný volební výsledek. Pokud však skutečně dáte před dosud velmi dobře fungující spoluprácí přednost tiché podpoře ze strany komunistů a to jenom proto, aby vám nikdo do ničeho "nekecal", pak samozřejmě není o čem.
Autor:Karel Urban Vloženo: 2018-10-15 17:37:23 IP: 89.102.187.***
Vést diskuze o komunistech v době, kdy se naše společnost po roce 1989 vypořádala s bolševiky akorát tím, že staví obětem komunismu pomníky a stejní bolševici tomu bohorově příhlží z parlamentu, mi připadá v lepším případě zábavné.
Autor:dědek Vloženo: 2018-10-15 17:31:59 IP: 176.98.110.***
Vážení, pan Vacek a další obhajují politická rozhodnutí ve vedení města. Jděte již s politickým rozhodnutím kamsi.Jak předešlé zastupitelstva politicky rozhodovali jsme již poznati.Teplárna, Drkolnovská díra, Skládka Bytíz, prodej majetku města včetně akcií jako vody a výčet politických rozhodnutí, za která město muselo jen platit by obahoval několik listů.Odpovědnost nikdo nenesl, každý se oháněl politickým rozhodnutím. Mnoho Příbramáků si to pamatuje, mnoho zapomělo nebo chtějí zapomenout.Město mělo vždy hospodaření jaké? JAké je po čtyřletém působení ANO? O to memluví nikdo.Politiku ať dělají strany v Parlamentu, ve městě by měli zastupitelé hájit zájmy obyvatel bez stranick příslušnosti.Když už někteří hovoří o místostarostovi Švendovi, tak ať pan Švenda předstoupí a řekne co konkrétně pro město udělal a neříká udělali jsme. Ať ostatní s TOP řeknou co pro město udělali?
Autor:milan.milan Vloženo: 2018-10-15 17:00:20 IP: 176.98.110.***
Jako volič a podporovatel ANO se zcela hrozím, jak složité si povolební jednání dělají. A KSČ (M) v Radě města? No před volbami by mě to ani nenapadlo, proto jsem neměl jinou volbu než ANO. Teď bych se snad rozmýšlel...
Autor:Jiří Holý Vloženo: 2018-10-15 16:45:55 IP: 89.24.173.***
Martine, ke kvalifikaci kandidátů: "Ekonomický" místostarosta má mít kromě ekonomiky města na starosti také investice a majetek města, městské organizace atd. Podle mě je vhodné, aby měl ekonomické vzdělání nebo podobnou kvalifikaci. Pan Švenda nemá vzdělání ani zvláštní manažerské schopnosti na uvedené oblasti. V minulém období měl ekonomiku na starosti radní ing. Dvořák. Ten nyní nekandidoval. Myšlenka, že by, při vší úctě k němu a jeho schopnostem, byl nadále ing. Dvořák externím ekonomem města a žádný radní neměl ekonomiku města v rukou, mi nepřipadá moudrá. A i takové návrhy padaly. Na tuto pozici zkrátka navrhujeme ekonoma. "Sociální" místostarosta bude mít na starosti mimo sociální oblast také, školství a sport. Je zřejmé, že v těchto oblastech je výběr kandidátů z nových zastupitelů širší. P. Ciklerová má zkušenosti v části sociálních služeb, p. Chrastina ve sportu a mládeži, p. Švenda ve školství. Existuje však kandidát, který má kvalifikaci a zkušenosti ve všech třech oblastech sociálních služeb, byl dlouhou dobu činný ve školství a navíc má manažerské vzdělání.
Autor:Alena Vloženo: 2018-10-15 16:16:19 IP: 176.98.110.***
Zcela souhlasím s Rudou Smetanou v tom, že: "To ovšem neznamená, že v obojím komunisté nejsou. Jsou dnes jen reprezentanty jiných politických stran a hnutí. Senát tedy bude bez KSČM, ale ne bez komunistů." A dodávám, že kdyby se KSČM stala vládnoucí stranou, klidně do ní zase vstoupí. Bohužel ANO tím, že neudělala v Příbrami koalici s TOP, která byla druhá ve výsledku voleb, asi ztratí přízeň některých svých voličů, ale je to jejich rozhodnutí a uvidíme, jak to bude další čtyři roky. Výsledek letošních voleb ukázal, že příbramáci práci ANO v uplynulém období hodnotí kladně. A ti, kterým se to nelíbí, holt musí přijmout názor většiny, taková je demokracie.....
Autor:Diviš Prokop Vloženo: 2018-10-15 15:55:49 IP: 109.72.14.***
Rudolf Smetana:Váše úvaha je dle mého názoru typická úvaha anoisty se vším všudy.Jenom s tím "hrubím" pytlem bych byl opatrnější)))
Autor:nezávislý pozorovatel Vloženo: 2018-10-15 15:35:10 IP: 147.228.142.***
Marta Frýbertová: Právě má druhá otázka směřovala na účast KSČM v radě města. Ale dobře, nechme už diskuze, počkejme si na závěr vašich jednání. Přeji vám i vašim kolegům, ať se vám podaří sestavit takovou radu města, která povede naše město k lepším zítřkům (pokud možno bez účasti KSČM v radě města). Přeji vám hezký zbytek dne.
Autor:Rudolf Smetana Vloženo: 2018-10-15 15:24:30 IP: 194.228.68.***
Už v této fázi diskuse se myslím starosta Vařeka dozvěděl, co se dozvědět potřeboval, o čem se ubezpečit chtěl. Tedy, nejnom každý dobrý skutek, ale i každý rozumný návrh musí být po zásluze potrestán! Stále platí, že velká část zastupitelů vnímá své zvolení jako získání přístupu k moci, výhodám a vlivu! Proč by se mělo spolupracovat při řešení problému města a ve městě na úrovni odborníků a lidí schopných řízení (to je to vést město jako firmu), když mohu při přetrvávajících problémech sám získat, nebo protivníkovi sebrat politické body (tedy čistě politicko stranické vedení města)! Proč se nechat zamknout do koalice a přebírat nedej bože část zodpovědnosti, když si mohu počkat na slabou chvilku soupeře a s pomocí a oporou svého klientského zázemí ho sežrat a jeho kosti ponechat supům! Ano, to byla, je a asi ještě dlouho bude realpolitika. Ne rozumné a lidsky citlivé (z velké části) bude zřejmě konečné starostovo řešení při sestavení vedení radnice a rady města. Na hrubí pytel, hrubá záplata. Najde si k sobě další dva, tři, čtyři parťáky a bude pracovat, rozhodovat, vládnout. Vy ostatní si křičte jak a co chcete. A jestli budete nebo nebudete na zastupitelstvo města chodit, bude celkem jedno. Nashledanou za čtyři roky.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2018-10-15 15:00:03 IP: 109.72.12.***
nezávislý pozorovatel: Dobrý den, není řeč o koalici a ani o opozici, je řeč o práci v radě města.
Autor:nezávislý pozorovatel Vloženo: 2018-10-15 14:47:27 IP: 212.79.110.***
Marta Frýbertová: Vážená paní Frýbertová, sice nevím, jaké byly okolnosti onoho hlasování v roce 1990, ale jako budoucí zastupitelky za ANO bych se Vás rád zeptal: vám nevadí být případně součástí koalice s KSČM? Připadá vám v pořádku brát KSČM do rady města? Možná jste to mohli říci před volbami. Děkuji.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2018-10-15 14:36:55 IP: 109.72.12.***
Pane Vacku, jenom velmi matně si vybavuji, že v prosinci roku 1990, kdy volby vyhrálo Občanské fórum s 12 křesly v zastupitelstvu, tak ČSL (jejímž členem jste byl i vy), získala křesel jenom 5. To jí ale nebránilo nic v tom, tzv. přesvědčit tehdejší členy KSČ, aby hlasovali či se zdrželi ve prospěch ČSL proti OF, které zvítězilo s velkou převahou. Co k tomu dodat?
Autor:Martin Vloženo: 2018-10-15 14:21:14 IP: 109.72.4.***
Jinými slovy, dopadlo to přesně tak, jak (bohužel) predikoval pan Vacek v jedné z předchozích diskusí. Jakkoliv voliči dali jasně najevo, že si přejí zachovat stávající koaliční stav, nestane se tak. Dovolím si zde oponovat panu Holému, který ve svém příspěvku tvrdí, že přes veškerou snahu nenašli vhodné, resp.kvalifikované kandidáty na posty místostarostů napříč všem stranám, které se do zastupitelstva dostali a jsou tedy nuceni sáhnout do vlatních řad. Znamená to tedy, že váš koaliční partner, jmenovitě pan Švenda, který zastával tuto funkci pro celé volební období, ji zastával špatně? A jsou tedy někteří z jiných potencionálních kandidátů pro sociální oblast a školství méně kvalifikovaní, než vámi "dosazený" kandidát? Napadá mne v této souvislosti třeba paní Ciklerová, popřípadě pan Chrastina, který se práci s mládeží a tělovýchově věnuje celý život (čímž netvrdím, že by o tento post stál). Nemohu si pomoci, ale něco mi tu jaksi nevoní...
Autor:S930 Vloženo: 2018-10-15 13:44:51 IP: 109.72.5.***
Josef Vacek: domnívám se (a výsledek letošních komunálních voleb v Příbrami mi dává za pravdu), že to co uvedl Váš známý je jaksi liché, neboť za poslední 4 roky došlo v Příbrami, podle mého názoru, k zlepšení v oblasti kultury, taktéž v v sociální oblasti. Zlepšení politické kultury vnímám jen pro otevřenost radnice. Bohužel projevy politiků typu p.Kareše nesvědčí o politické kultuře, ale obávám se, že s tím starosta nic udělat nemohl. Co se týče správy věcí veřejných všeobecně taktéž se domnívám, že v porovnání s předchozími kolegy současného starosty si tento vedl nejlépe. Samozřejmě, že lze tomuto starostovi vyčítat to co se mu nepodařilo, např. zvýšení bezpečnosti - hlavně po preventivní stránce, vyšší investice do infrastruktury a taktéž do sociální oblasti. Ale nejsem si jist zda by tyto výčitky byly spravedlivé když měl celkem svázané ruce co se týče kostlivců ve skříni včetně děravé pokladny. Za mě z toho (minulého volebního období) vybruslil slušně a nedivím se jeho nechutenství z některých uplynulých okamžiků. Neomlouvá ho to však při roztažené náruči směrem ke komunistům.
Autor:Diviš Prokop Vloženo: 2018-10-15 13:19:17 IP: 109.72.14.***
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci)))
Autor:Alena Smejkalová Vloženo: 2018-10-15 13:13:27 IP: 109.72.3.***
Dobrý den, toto vyjádření pana starosty mi přijde poněkud licoměrné. Proč? Pokud tomu rozumím - současný vítěz voleb váží dvě priority - na jedné straně mít radu a zastupitelstvo s co nejširším možným konsensem a na straně druhé mít na klíčových pozicích odborníky (viz. vyjádření pana Holého dole v této diskusi). Obě priority jsou bez diskuse moudré a obhajitelné, problém je, že při současném rozložení sil v zastupitelstvu nelze mít oboje bez kompromisů. Hnutí ANO si v důsledku výsledku voleb obsadilo tři klíčové exekutivní pozice na radnici, je to myslím jasný signál, že o plnohodnotnou koalici nestojí. Vybrali si tedy prioritu mít na těchto třech pozicích své lidi, skutečné odborníky (doufejme). Za mě osobně je to fér a jako občan kvituji, že tyto pozice budou zastávat lidé, kteří dané věci opravdu (snad) rozumí. Druhá priorita je nicméně bez nějakého popuštění moci (tedy alespoň jednoho klíčového místa z těch třech nejvýznamějších ) prakticky nemožná - druhý vítěz voleb se těžko může spokojit s paběrkováním a tak nezbývá než lovit v ostatních vodách a ještě se tvářit jako ten moudrý, který chce co nejširší koalici a ti co to neakceptují jsou ti špatní, kteří nechtějí "makat". Což je při současném přizvání komunistů k moci o to pikantnější...
Autor:Jiří Suda Vloženo: 2018-10-15 12:45:48 IP: 109.72.12.***
....proč mají někteří lidé stále problém s termínem “ ...řídit město jako firmu...”? A o co jiného jde??? Na jedné straně je nějaká hromádka peněz a na straně druhé jsou nějaké projekty, do kterých je zapotrebi tyto peníze investovat. A lidé z Příbrami dali jasně najevo, že současné vedení s těmito penězi nakládá rozumně a ekonomicky. A jakékoliv politikaření na komunální úrovni je jen brzdou pro rozvoj celého města.
Autor:Rudolf Smetana Vloženo: 2018-10-15 12:41:04 IP: 194.228.68.***
Josef Vacek. Souhlasím snad jen s jediným. Pozvat KSČM do PČR i do komunální politiky je totiž pro mne osobně, stále a zřejmě napořád, nepřijatelné. To ovšem neznamená, že v obojím komusnisté nejsou. Jsou dnes jen reprezentanty jiných politických stran a hnutí. Senát tedy bude bez KSČM, ale ne bez komunistů. Ostatní věty jsou jen ukázkou tvého myšlení, seřazení hodnot, bez urážky..., přesně tohle má z velké části za výsledek umístění Tvé a KDU ČSL v letošních komunálních volbách v Příbrami. A jestli se někdo stává podezřelým, že se za něco schovává, že své názory nechává znít pokrytecky, je to právě ten, kdo používá s nesamozřejmou samozřejmostí věty "Ještě lépe mi to nedávno řekl jeden ze známých příbramských politiků, kterého nebudu prozatím jmenovat: „Ve chvíli, kdy podpoříme program řídit město jako firmu, jak chce Jindřich Vařeka, a nebudeme uvažovat o morálních pravidlech a politické kultuře, tak se místní politika velmi brzo zvrhne do pouhého manažerování a správy věcí veřejných despotickým způsobem“." a podobné. Je ovšem také pravda, že jindy se vychváluješ a poučuješ mnohem víc. Takže zatím..., ještě dobrý.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2018-10-15 12:01:34 IP: 193.35.102.***
Starosta Jindřich Vařeka se snaží velmi komplikovaně zdůvodnit vznik faktického koaličního vládnutí ANO a KSČM. Navzdory výsledkům proběhlých senátních a komunálních voleb 2018, které naznačují, že poprvé v polistopadové historii bude senát bez komunistů. Stejně tak budou bez komunistů třeba hlavní město Praha, Brno a další velká statutární a „trojková“ města. V Příbrami to však bude přesně naopak. Pro Mgr. Jiřinu Humlovou a příbramské komunisty je to veliká satisfakce, po dvaceti čtyřech letech čekání vstoupí opět komunistická zastupitelka na příbramskou radnici hlavním vchodem, z pozice radní města. Vítězové voleb se proto nyní snaží sehnat další alibi pro své konání, přizváním Příbramáků pro Příbram, Pirátů a údajně TOP 09 a ODS, do rady města. Obě zavedené parlamentní strany, by však svým vstupem do faktické jednobarevné Vařekovy vlády udělaly osudovou chybu. Podle mých informací to jejich představitelé vědí a podobně jako Šance pro Příbram, „národně frontovní“ nabídku Jindřicha Vařeky odmítnou. Ostatně příbramští představitelé TOP 09 a ODS postupují v souladu s programy svých stran. Za palčivý problém současného Vařekova návrhu považují kromě personální nestability také legitimizaci komunistické strany. Ještě lépe mi to nedávno řekl jeden ze známých příbramských politiků, kterého nebudu prozatím jmenovat: „Ve chvíli, kdy podpoříme program řídit město jako firmu, jak chce Jindřich Vařeka, a nebudeme uvažovat o morálních pravidlech a politické kultuře, tak se místní politika velmi brzo zvrhne do pouhého manažerování a správy věcí veřejných despotickým způsobem“.
Autor:nezávislý pozorovatel Vloženo: 2018-10-15 11:42:33 IP: 212.79.110.***
Koncept spolupráce vícero politických uskupení je zajímavým a snad i dobrým řešením pro město. Mohlo by to zamezit hádkám a politikaření na jednáních zastupitelstva města. Rovněž nabídka 4 míst v radě pro další subjekty je od hnutí ANO velkorysá. Přesto musím vyjádřit přesvědčení, že doufám, že KSČM nebude součástí takovéhoto apolitického uskupení. Myslím, že např. TOP 09 a PIRÁTI nebudou chtít být součástí rady města, kde budou zasedat komunisté. Ostatně výsledky senátních voleb také ukázali, že lidé obecně nepovažují KSČM za stranu, která má občanům možnost do budoucna něco nabídnout. Ještě otázka na závěr, víte někdo, kdo by měl být těmi místostarosty? Předpokládám, že hnutí ANO má jasno, pokud už jsou takto rozděleny kompetence. Hezký den všem.
Autor:S930 Vloženo: 2018-10-15 10:04:38 IP: 109.72.5.***
Argument první proč to nepůjde: ne všichni, kteří prošli volebním sítem jsou bez politikaření schopni a ochotni pracovat (zde prosím důraz na slovo "pracovat")
Autor:Rudolf Smetana Vloženo: 2018-10-15 09:40:14 IP: 194.228.68.***
Starostova nabídka je, bez prioritního pořadí, velkorysá, rozumná, zavazující k dělbě práce i spolupráci, konečně, čím vším má být, píše nejlépe sám. Reálpolitiku v Příbrami si občané našeho města v tomto rámci vzájemné spolupráce nikdy moc neužili a opravdu není třeba vysvětlovat, připomínat, komentovat proč. Jsem zvědav, jsme jistě všichni zvědavi, kdo bude argumentovat, proč by to jít mohlo, kdo bude argumentovat, proč to jít nemůže. Kritika duhové koalice už zazněla předem od TOP 09. Nyní se se svými názory na ní ozvou další. ANO má jistotu v tom, že pokud některé zúčastněné strany nabídku a zodpovědnost nepřijmou, povládne v nějaké minimalistické koalici, s větší či menší většinou, vždy velmi snadno a jak sama uzná za vhodné.
Autor:Cronos Vloženo: 2018-10-15 09:26:02 IP: 82.99.137.***
Pan Vařeka hodlá v Příbrami vytvořit Národní frontu, nechvalně známou parodii na demokracii z dob předlistopadových. Jen vůdčí úlohu místo KSČ bude hrát politická divize Agrofertu. Hanba!
Autor:Jiří Holý Vloženo: 2018-10-15 09:16:53 IP: 89.24.173.***
Rád bych dodal, že pozice místostarostů (místostarosta pro ekonomické agendy a místostarosta pro sociální věci a školství) jsme posuzovali jako pozice pracovní, zásadní pro bezproblémový chod města. Na tyto pozice jsme mezi zastupiteli ostatních stran nenašli zkušeného ekonoma resp. kandidáta se zkušenostmi v sociální oblasti a školství. Oba kandidáty ANO mělo. Pokud by tomu bylo jinak, hledali bychom lepší řešení.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka