www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jednání o jihovýchodním obchvatu Příbrami - přenos ON-LINE

2018-08-31 10:26:21 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Jak již bylo avizováno, dnes přibližně od 12:20 hodin, proběhne v jednacím sále bývalého Ředitelství rudných dolů důležité jednání. Premiér Andrej Babiš, ministr dopravy Dan Ťok a další hosté na straně jedné a starosta Příbrami Jindřich Vařeka spolu s předsedy osadních výborů na straně druhé budou za účasti veřejnosti jednat o dopravních problémech Příbrami a okolí.

Foto

Budova Báňského ředitelství - jednání o jihovýchodním obchvatu Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Již dvaadvacet let probíhají jednání o jihovýchodním obchvatu města Příbrami. V roce 1996 totiž nebyl tehdejším zastupitelstvem města schválen takzvaný severozápadní obchvat (přes část Podlesí a podél Litavky) a již tehdy se začalo hovořit o obchvatu jihovýchodním jako o variantě realističtější. Tato varianta se pak v roce 1999 již promítla do zpracování územního plánu, jehož autorem byl Ing. Arch. Ivan Plicka a kolektiv.

Hlavním sporným bodem dnes pravděpodobně bude stanovisko ministerstva dopravy, které dává přednost POUZE vybudování takzvané 2. stavby, to znamená trase Bohutím - Brod, s tím, že tzv. 1. stavbu (Brod - Nová Hospoda) dle jeho názoru nahradí budovaná část dálnice D4.

Na druhé straně - průjezdové prognózy městem (dle studie, jež má starosta Vařeka k dispozici) po dokončení POUZE 2. stavby hovoří jednoznačně v neprospěch této "ministerské varianty". Počet automobilů se dle této studie na mnoha příbramských komunikací jednoznačně zvýší. Což bude patrně nejdůležitějším argumentem města v boji s tzv. "ministerskou variantou".


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka