www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

I Vaše dítě se může stát šampionem

2018-05-10 10:11:07 | Integrovaná střední škola HPOS Příbram, Mgr. Jaroslav Melša ©

Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram nejenže kvalitně vzdělává nové Kuchaře – číšníky a Cukráře, ale také vychovává šampiony ve svém oboru.

Foto

I Vaše dítě se může stát šampionem.
(Foto Integrovaná střední škola HPOS Příbram)

26. 4. 2018 opět škola potvrdila svoji vysokou profesionalitu na 12. ročníku Gastro Poděbrady 2018, mezinárodní gastronomické soutěži pro žáky středních odborných učilišť. Pro všechny obory, kromě oboru barman, bylo vyhlášeno jednotné téma „Stoletá historie české gastronomie“.

ISŠ HPOS Příbram měla své zástupce ve třech kategoriích. V oboru kuchař, cukrář a barman.

V oboru kuchař měli soutěžící připravit slavnostní rautové výrobky studené kuchyně pro 6 osob. Cukrářky soutěžily o nejkrásnější a nejchutnější slavnostní dort a barmani připravovali, před plným sálem, čtyři porce dlouhého alkoholického nápoje (long drink) podle vlastní originální receptury.

V oboru kuchař a cukrář byli naši žáci mimo jiné oceněni za kreativitu a umístili se ve stříbrném pásmu.

Velkého úspěchu jsme dosáhli v kategorii barman, kde soutěžilo 26 žáků z gastronomických škol z celé České republiky a Slovenska. V této kategorii jsme měli tři zástupce a náš žák Ladislav Bláha obsadil v opravdu tvrdé konkurenci celkové 3. místo. Gratulujeme. Ale ani další naši zástupci se neztratili a předvedli vynikající výkony. Petr Kaiser obsadil 10. místo a Vít Dušek 15. místo.

Účastníkům soutěže děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim i dalším žákům, kteří nás budou v budoucnu na soutěžích reprezentovat, mnoho podobných úspěchů a radostí ze svých výsledků.

Mgr. Jaroslav Melša
Integrovaná střední škola HPOS Příbram


Integrovaná střední škola HPOS Příbram, Mgr. Jaroslav Melša ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka