www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Hrdinství? Kdepak, jenom ubohost a zbabělost!

2019-03-06 07:54:34 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Tupec, ubožák? Nenajdeme zřejmě jiná slova pro osoby, jimž stálo v cestě šest z osmatřiceti vysazených stromů podél cyklostezky vedoucí z Příbrami do Bohutína. Na jedné straně se financují projekty, které mají obyvatelstvu zjednodušit návrat do přírody, na straně druhé se najdou spoluobčané, kteří nemají za cíl nic jiného než škodit, ničit...

Foto


(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

Cyklostezka z Příbrami do Bohutína je společný projekt těchto obcí. Mimo propojení obcí samotných má jít o začátek cyklotrasy vedoucí z našeho města do Brd. Domluva obcí, vyřešení pozemkové situace, zajištění prostředků na vybudování cyklostezky, samotná realizace a poté následující výsadba stromů, které jednou budou příjemným, stinným vymezením trasy. Za tím vším se skrývá práce desítek lidí. Do tohoto počtu musíme započítat také žáky základních škol, kteří se podíleli na výsadbě zmíněných stromů, které měly být připomínkou výročí sta let od založení Československa.

Práce na budování stezky se povedla. Výsledek udělal radost všem cyklistům a milovníkům procházek, kteří cyklostezku hojně využívají. Nyní je radost pryč, a to pouze kvůli víkendovému řádění vandala či vandalů, kterým padlo za „oběť“ šest stromů.

Vandalismus je nyní v šetření policie, výše škody se pohybuje téměř na hranici třiceti tisíc korun, a zklamání veřejnosti je veliké. Pokud jste se stali svědky celé události, nebo se zmíněný vandal svým činem pochlubil, prosím, kontaktujte Policii ČR, nebuďme k obdobným činům lhostejní.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka