www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Gospely v Příbrami zazní 12. června

2019-05-24 07:30:37 | Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©

Před více než deseti lety oslovila Oblastní nemocnice Příbram jeden z největších českých gospelových sborů s prosbou, zda by byl sbor ochoten přijet do Příbrami a vystoupit bez nároku na honorář pro pacienty a zaměstnance nemocnice a také pro samotné Příbramáky. A vyšlo to.

Foto

Maranatha Gospel Choir.
(Zdroj foto: mgospel.cz)

Sbor opravdu přijel i s živou kapelou, předvedl nám všem úžasnou gospelovou show a sklidil obrovský úspěch. A hned tehdy někde na začátku vzniklo veliké přátelství mezi nemocnicí a několika desítkami skvělých hudebníků a jak to tak zpravidla bývá, také bezvadných lidí. Od té doby uteklo hodně času, ale tohle možná trochu zvláštní přátelství mezi námi zůstává. A nejen to, přátelství je ještě hlubší. A tak každý rok na jeho začátku se v Praze rozezvučí telefon Marka Jonczyho, volá příbramská nemocnice. A z Markova telefonu se ozve: „Už jsem si říkal, kdy zavoláte“. Mezitím už od února čelí nemocnice dotazům, kdy budou gospely. Nebojte Příbramáci, pacienti i naší zaměstnanci, my jsme na vás nezapomněli a Marantha Gospel Choir také ne.

Můžeme prozradit, že Marantha Gospel Choir v současné době připravuje nové CD se záznamem živého koncertu v Rockové opeře v Praze, které vyjde na podzim. Nové CD bude mít také svůj křestní koncert, který proběhne letos v listopadu. Sbor kromě koncertů na českých i zahraničních pódiích také několikrát vystoupil v pořadu The Voice Česko Slovensko. Jako zajímavou a milou příležitost označil sbor pozvání na Smetanovu Litomyšl, v rámci které sbor vystoupí 29. června 2019.

Je nám ctí pozvat vás na tradiční gospelový koncert, který se uskuteční v prostoru před hlavním vstupem do nemocnice (areál 1, Příbram 1) ve středu 12. června, v tradičních 17:00 hodin.

Sbor opět vystoupí bez nároku na honorář pro naše pacienty, zaměstnance a širokou veřejnost. Vstup na koncert bude proto opět zdarma. V případě deštivého počasí se koncert přesune do přednáškového sálu ve 4. patře pavilonu C, ale prosíme vás, abyste se přimluvili za slunečný podvečer.

Přijďte si poslechnout nádhernou gospelovou hudbu, soul, jazz i populární písně v podání jednoho z největších a nejlepších českých sborů, které se této hudbě věnují. Přijďte si zatleskat, zatančit a užít si krásný den s těmi, kteří se k nám i k vám tak rádi vracejí. Se skvělými muzikanty a zpěváky a také s lidmi, co mají srdce na pravém místě.

Těšíme se na vás.


Oblastní nemocnice Příbram, Bc. Martin Janota ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka