www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Galerie pořádá cyklus přednášek "Cestujeme s krajany"

2018-11-05 08:29:31 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Příbramská Galerie Františka Drtikola pořádá cyklus zajímavých cestovatelských přednášek. Tentokrát se budeme moci podívat na zvířata v tropech, navštívíme jihozápadní Irsko, pronikneme do totalitní KLDR nebo se projdeme dosud neobjevenou západní Čínou...

Foto

Petr Bambousek: Zvířata v tropech

Cestujeme s krajany

13. 11. od 18:00 hodin
PETR BAMBOUSEK: ZVÍŘATA V TROPECH
Víte, jak se fotí tropická příroda? Přijďte se zaposlouchat do vyprávění příbramského profesionálního fotografa o setkání se zvířaty, která známe často jen z knížek nebo bezpečí zoologické zahrady. Nahlédněte do zákulisí vzniku dokumentace z expedic roku 2017 a 2018 na MADAGASKAR, BORNEO, DO BOTSWANY, MALAJSIE, EKVÁDORU, BRAZILIE. Příběhy výjimečných fotografií, z nichž řada získala prestižní mezinárodní ocenění.

15.11. od 18:00 hodin
Ing. ROMAN SPLÍTEK: JIHOZÁPADNÍ IRSKO
Beara Way, dlouhá pěší trasa kolem velkolepého poloostrova. Nádherné výhledy, horské i pobřežní scenérie, neopakovatelné dojmy z přírody se stopami pradávné historie. Místa pro ideální dovolenou bez lidí…

20.11. od 18:00 hodin
Mgr. VLADIMÍR VÁCHAL: KLDR TOTALITNÍ NEZNÁMO
Vyprávění plzeňského cestovatele o cestě do země, která je známá, ale kterou mělo možnost navštívit jen velmi málo cizinců. Současnost země, kde se zastavil čas a vše je podřizováno přísnému řádu. Netradiční cesta dokumentovaná množstvím fotografií. Co na ní cestovatel viděl, resp. co mu bylo ukázáno? Po skončení přednášky si také můžete prohlédnout či zakoupit spoustu zajímavých věcí, které odtud přivezl.

22.11. od 18:00 hodin
MUDr. ONDŘEJ JEŘÁBEK: DOSUD NEOBJEVENÁ ZÁPADNÍ ČÍNA, TIBET
Seznámení s oblastí, kterou dosud navštívilo jen malé množství Evropanů. Barevné hory, jeskyně, pouště. Množství tibetských klášterů a skalních chrámů. Atraktivní místa, která dokumentují neuvěřitelně rychlý rozvoj infrastruktury i výrazně stoupající životní úroveň Číňanů. Obraz současných čínských provincií, které přes veškerý pokrok zůstávají formované historií a kulturními tradicemi Tibetu.

Čína.
Irsko.
Korea.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka