www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Galerie Františka Drtikola - výstava Jiřího Slívy

2017-08-29 08:39:27 | Galerie Františka Drtikola ©

Galerie Františka Drtikola si Vás dovoluje pozvat na výstavu s názvem "Jiří Slíva - nonsens?". Zahájí Hana Ročňáková ve čtvrtek 7. září 2017 v 17 hodin. Své grafiky a kresby uvede slovem i písní také Jiří Slíva.

Foto

Jiří Slíva - Curriculum
(Zdroj: Galerie Františka Drtikola)

Jiří Slíva
* Narozen 4. 7. 1947 v Plzni
* Od roku 1966 žije v Praze.

Po ukončení studia na VŠE pracoval 8 let jako sociolog a futurolog. Od r. 1979 je karikaturistou, ilustrátorem, grafikem a básníkem ve svobodném povolání.

K dalším jeho životním zájmům patří hudba. V letech 1964-66 hrál na bicí v plzeňském bigbeatu The Spiders, v sezóně 1971/72 bubnoval v triu Petra Skoumala v Činoherním klubu v pořadech Vodňanského a Skoumala. Od roku 1980 je kytaristou kapely českých grafiků Grafičanka. Některé jeho písničky nahráli Jan Spálený s ASPM, Ondřej Hejma nebo Ivan Mládek. Roku 2014 vydal CD s vlastními skladbami „Kup si bicí“, roku 2016 „Nemysli na to!“, obě v nakladatelství Galén.

Ilustroval více než 170 knížek, vydal 13 knih kresleného humoru v Československu, ČR, Německu, ve Francii, Švýcarsku a v USA. Kreslil pro Die Zeit, Die Welt, Stern, Wall Street Journal, New York Times , Los Angeles Times, Playboy, Le Monde Diplomatique, od roku 1998 je karikaturistou týdeníku Euro.

Byl mnohokrát oceněn na mezinárodních festivalech kresleného humoru.

Od roku 1981 se věnuje též technice barevné litografie a od roku 1994 i technice leptu.

Samostatně vystavoval mj. v Praze, Bratislavě, Curychu, Luganu, Lucernu, Budapešti, Sofii, Varšavě, Mnichově, Hamburku, Berlíně, Bruselu, Salcburku, Amsterodamu, Utrechtu, Římě, Antverpách, Havaně, Miláně, Buenos Aires, Washingtonu, Káhiře, Paříži, New Yorku, Vídni, Moskvě, Petrohradu, Ottawě, Tel Avivu, Lucemburku, Nikósii, Tokiu, Bangkoku a Kodani.

AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII FRANTIŠKA DRTIKOLA PŘÍBRAM JE DOSUD NEJROZSÁHLEJŠÍ PREZENTACÍ SLÍVOVÝCH GRAFIK A KRESEB. Vystaveno je téměř 200 prací! Ohlédnutí za dosavadní prací čerstvého jubilanta…


Galerie Františka Drtikola ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka