www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Galerie Františka Drtikola - výstava Fimfárum

2018-11-26 07:55:21 | Galerie Františka Drtikola, Hana Ročňáková ©

Galerie Františka Drtikola Příbram ve spolupráci se společností Maurfilm pořádají od 24. listopadu do 31.12.2018 výstavu Fimfárum. Uvidíte originální trojrozměrné filmové scény, loutky, rekvizity, dekorace, scénické návrhy a ilustrace k filmovým pohádkám na motivy oblíbené knihy Jan Wericha Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím a Rozum a Štěstí.

Foto

Galerie Františka Drtikola Příbram ve spolupráci se společností Maurfilm pořádají výstavu Fimfárum.
(Zdroj foto: Galerie Františka Drtikola)

Film byl jako vůbec první český animovaný film natočen ve 3D technologii. Loutka v něm však zůstala nedotčena, všechny tři pohádky z filmu zachovávají původní tradiční loutkovou animaci, která proslavila české animátory po celém světě.

Největší prostor má na výstavě nejdelší pohádka z filmu – Rozum a štěstí od režiséra Davida Súkupa a výtvarnice Patricie Ortiz Martínez. Velké filmové scény z ní jsou doplněny originálními ilustracemi od této původem španělské výtvarnice.

Další z vystavených pohádek u Wericha nazvané Měl král tři syny, ve filmu O kloboučku s pérkem sojčím vytvořila autorská dvojice – režisérka Vlasta Pospíšilová a výtvarník Petr Poš.

Jako bonus je vystavena velká scéna z fimfárovské dvojky v podobě velkorysé scény z pohádky zpracované výtvarníkem Jánem Balejem Moře strýčku, proč je slané?

Výstava je doplněna promítáním pohádky a výtvarnou dílnou pro dětské návštěvníky.


Galerie Františka Drtikola, Hana Ročňáková ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka